Menu Zavřít

Pět milionů během prvního roku. Kariérní portál Nelisa chce talenty a firmy propojovat už i v globálním měřítku

18. 5. 2022
Autor: Nelisa
  • Česká společnost Nelisa, která slibuje zásadní změnu na trhu práce, slaví první rok

  • Během něj získala investice ve výši jednoho milionu eur, online propojila pět tisíc uchazečů s pracovními nabídkami a dosáhla pětimilionového obratu (v korunách)

  • Tento rok Nelisa očekává, že se počet jejích uživatelů dostane na hranici 20 tisíc. Bez nutnosti životopisu chce navíc propojovat uchazeče s firmami i globálně


Hledání zaměstnání bez nutnosti životopisu? Tuto myšlenku šíří už rok společnost Nelisa, platforma postavená na strojovém učení, umělé inteligenci a přesných algoritmech, která si klade za cíl zásadně změnit současnou podobu trhu práce. Za dobu své dosavadní existence propojila s vhodnými pracovními nabídkami už přes pět tisíc kandidátů, důvěru do ní pak vložilo již více než 350 firem.

Zároveň si platforma stihla zajistit druhé kolo financování, na kterém se podílel zakladatel Startup Jobs Filip Mikschik a investiční skupina Miton. Celková částka investic za prvních 12 měsíců působení přesáhla jeden milion eur, respektive 29 milionů korun. Ty půjdou primárně do technologického vývoje.

„Během prvního roku se potvrdilo, že potřeba po inovaci náborových procesů je vysoká. Nelisa má za cíl stát se nejspolehlivějším místem, kde se potkává talent a kariéra, globálně, a nejen usnadňovat lidem výběr práce, ale i pomáhat firmám reagovat na stále náročnější náborové podmínky,“ říká investiční manažer Mitonu Tomáš Jiroušek.

Životopis už nebude třeba

Vedení Nelisy věří, že jeho služba postupně vystřídá ostatní náborová řešení a zcela nahradí jakoukoli formu životopisu. Kandidát tak bude hledat práci pouze pomocí vlastního profilu. „Uživatel na Nelise vyplní profil se svými daty a zkušenostmi, které si za léta nashromáždil napříč pracovním trhem. Zároveň také testujeme jejich soft skills a souznění s firemní kulturou v rámci behaviorálních her a testů od Behavery, kde si zájemci vyzkouší virtuální prostředí společnosti, začnou řešit konflikty na pracovišti, prioritizovat práci, plánovat a jednat s dalšími lidmi,“ komentuje spoluzakladatel a investor Mikschik.

Osobnostní profil pak bude Nelisa analyzovat pomocí umělé inteligence a strojového učení. Díky tomu dokáže například posoudit, zda má dotyčný pro nabízenou pozici dostatek zkušeností, což následně usnadní práci personalistům během prvního kola výběrového řízení. „Těm se pak ,na stůl‘ dostanou například rovnou tři vysoce kvalifikovaní a vhodní kandidáti namísto 20 průměrných,“ dodává Mikschik.

Ze svých pracovníků chce udělat milionáře. Brněnský startup Smartlook nabízí benefit v podobě zaměstnaneckých akcií
Přečtěte si také:

Ze svých pracovníků chce udělat milionáře. Brněnský startup Smartlook nabízí benefit v podobě zaměstnaneckých akcií

I z důvodu vysoké potřeby inovací náborových procesů se trh práce mění. „Nejen s pandemií konečně vidíme vliv globalizace i v této oblasti. HR technologie a budoucnost práce jsou témata, kterým se v Mitonu aktivně věnujeme a budeme tu investovat i nadále,“ doplňuje Jiroušek s tím, že zkoušku pro ně představovala i stále probíhající válka na Ukrajině.

bitcoin_skoleni

Na ni se však firmě podařilo velmi rychle zareagovat. „Uzavřeli jsme spolupráci se Středočeským krajem a spustili web nasharobota.cz pro uprchlíky z Ukrajiny, kteří hledají práci. Ve spojení s webem stát oslovil celkem čtyři tisíce zaměstnavatelů v regionu,“ uvádí generální ředitel společnosti Jan Paulas. Ten do roku 2022 očekává, že bude mít Nelisa přes 20 tisíc uživatelů. Cílem navíc nebude jen místní trh, ale také propojování talentů s firmami v globálním měřítku.

  • Našli jste v článku chybu?