8. 6. 2007
Autor: Euro.cz

Vodafone

ebf - tip - debata

Téměř dvanáct stovek nadšenců stolního fotbalu se během tří měsíců zúčastnilo turnaje Vodafonu ve fotbálku o zájezd na finálový zápas Ligy mistrů UEFA v Aténách. Vodafone je od loňska sponzorem Ligy mistrů. „Oficiálním partnerem a mobilním operátorem Ligy mistrů jsme na tři roky. Prostřednictvím podobných aktivit chceme nejprestižnější fotbalovou klubovou soutěž co nejvíce přiblížit českým zákazníkům,“ říká mluvčí Vodafonu Jakub Hrabovský.
Mobilní operátor uspořádal v Česku osm regionálních kol v nákupních centrech velkých měst, přičemž nejlepší dvojice z téměř 600 přihlášených týmů se kvalifikovaly do finálového turnaje v Praze. Z něj pak vzešli vítězové – v turnaji amatérů brněnský tým Dva nosáči, v turnaji profihráčů ostravský tým FSSK2 – z nichž každý získal zájezd na finále Ligy mistrů, které se na konci května uskutečnilo v řeckých Aténách a italský AC Milán v něm porazil FC Liverpool 2:1. Kromě vstupenky na finálový zápas získali všichni členové vítězných týmů zpáteční letenku a ubytování v hotelu s polopenzí. Poražení finalisté Vodafone fotbálku získali jako cenu útěchy mobilní telefony Sony Ericsson K310i v edici UEFA Champions League.