Menu Zavřít

Příšerka jménem Long Haul

20. 1. 2009
Autor: Euro.cz

Krátké zprávy

Film a armáda
Příšerka jménem Long Haul Svištění kulek má filmař Michael Bay tuze rád. Tenhle megaloman, za jehož přispění vznikly spektákly jako Armageddon, Pearl Harbor nebo Transformers, posunul své militantní choutky na vyšší úroveň. Pro pokračování posledně zmíněného snímku, v němž se stroje mění na obří roboty, se režisér a producent „upsal“ americké armádě. Aby byl film s rozpočtem 200 milionů dolarů v akčních scénách co nejrealističtější, zasahoval do scénáře dokonce i Pentagon. Podle deníku USA Today se na plátně „předvede nejvíce aktuálního hardwaru US Army v dějinách filmu“. Nač se mohou komiksoví fanoušci těšit?
Filmařský ansámbl si například pronajal neviditelný stíhač F-22 Raptor, který se promění v transformáka jménem Starscream. Cena pronájmu byla 25 tisíc dolarů za hodinu! Do bijáku, jehož velká část se natáčela na raketové základně White Sands v Novém Mexiku (hraje si na Egypt), se pustí i nová příšera. Gigantická. Jmenuje se Long Haul a jde o sedmisettunovou sklápěčku Caterpillar, která vozí kamení v lomech. Pikantní je, že tento náklaďák má automatizovanou verzi bez řidiče i v reálu, kterou vypracovali kybernetici ze Stanford University. Můžeme jen doufat, že se ta pravá nikdy „nezvencne“. A netransformuje.

BOX: US Army vs. megaboti
Jaké zbraně si zahrají ve filmu Transformers 2
1x letadlová loď USS John C. Stennis
1x neviditelný letoun F-22 Raptor
2x bitevní letoun A-10 Thunderbolt II
6x stíhací letoun F-16 Fighting Falcon
10x obrněné vozy Humvee
1x parašutistický tým Golden Knights
2x tank Abrams, 2x tank Bradley
Pramen: USA Today

Popisek: Sluha z kamenolomu? Kdepak, ve filmu se obří sklápěčka Caterpillar promění v živoucí a ničivý stroj.

Martin Rychlík

Kudykam po 25 letech
Čtvrt století již trvá autorská spolupráce skladatele Petra Hapky a textaře Michala Horáčka. Za 25 let sice vydali „jen“ pět autorských alb, zato však s takovými „bombami“, jako byly a dodnes jsou například Dívám se, dívám, Levandulová, Štěstí je krásná věc, S cizí ženou v cizím pokoji, Rozeznávám, Srdce jako kníže Rohan, Nina Ricci, Parník se potápí, kapela hraje, Kocour se schoulil na tvůj klín, Bude mi lehká zem, Praha. A ve výčtu těchto módě nepodléhajících megahitů by bylo možné pokračovat. Nyní – jako oslavu „stříbrné svatby“ – dvojice H+H připravuje divadelní představení s názvem Kudykam. Horáček pro ně připravil 1800 zpívaných i mluvených veršů. Dvacítku většinou nových písniček složil Petr Hapka, instrumentaci a scénickou hudbu dostal na starost Ondřej Brzobohatý. Kromě stálého obsazení se počítá i s účastí čas od času hostujících hvězd, jako jsou Lucie Bílá, Karel Gott, Daniel Landa či Jaromír Nohavica. Premiéra se ve Státní opeře Praha plánuje na 22. října.

Virtuální kurvička
Ať už je Second Life označován za komunitní web nebo spíše on-line hru, každopádně jde o kolosální sociologický fenomén. Další kapitolu si do svých akademických notýsků mohou připsat weboví psychoanalytikové, jejichž virtuální pohovky může navštívit jistá Palela Anderson. Jenže na gauči nebude jen tak v klidu ležet; ona je totiž v posteli zvyklá pracovat… Ano, hádáte správně – jde o postavu jisté Italky, jíž je v reálném světě 26 let. V internetovém podání si ale plní skrytý sen: nechat se prodávat ku pánské potěše. „Vždy mne to vzrušovalo. Ale ve skutečnosti, ač jsem si dala i fotoinzeráty, jsem se k činu neodvážila,“ řekla serveru GreenPixels.com. Na netu se však nebojí a své tělíčko (které je prý hodně podobné tomu opravdovému) prodává za dárky nebo dva až tři tisíce linden-dolarů (taxa za celý večer), což je v přepočtu asi deset reálných eur. Páni doktoři, co říkáte téhle výdělečné terapii?

Francouzský luxus
Pod názvem Simple se v březnu otevře v centru Prahy dvoupatrový obchod s nejluxusnější francouzskou módou. Jeho designérem je architekt Adam Slabý. Obchod bude nabízet také francouzskou kosmetiku, vonné svíčky, knihy, časopisy a jeho součástí bude champagne bar. Poprvé v Praze budou zastoupeny značky Lanvin (jeden z jejích modelů pro muže je na snímku), Givenchy, Balenciaga, Alexander McQueen, Chloé, Yves Saint Laurent, John Galliano a Dior Homme. Luxusní módu doplní český návrhář Jakub Polanka úspěšně působící v Paříži, mladá francouzská značka Vanessa Bruno a stylové sportovní boty Puma Alexander McQueen. Šampaňské bude dodávat značka Taitinger.

MM25_AI

Devatenáctá příčka
Mezinárodní organizace zabývající se výzkumem trhů Euromonitor International vydala žebříček Top City Destinations 2007. Podle něj se Praha i nadále drží mezi dvaceti turisty nejnavštěvovanějšími městy na světě, přičemž v Evropě jí patří sedmé místo. tab.
Top City Destinations 2007
pořadí město počet zahraničních turistů (v mil.) 1. Londýn 15,340
2. Hongkong 12,057
3. Bangkok 10,844
4. Singapur 10,284
5. Paříž 8,762
6. New York City 7,646
7. Toronto 6,627
8. Dubaj 6,535
9. Istanbul 6,454
10. Řím 6,123
11. Barcelona 5,044
12. Soul 4,994
13. Šanghaj 4,800
14. Dublin 4,627
15. Kuala Lumpur 4,403
16. Pattaya 4,387
17. Mecca 4,200
18. Moskva 4,050
19. Praha 4,009
20. Macao 3,953

Prameny: Euromonitor International, Český statistický úřad

  • Našli jste v článku chybu?