Menu Zavřít

Pro neziskovky chtějí pracovat stovky manažerů

14. 2. 2011
Autor: profit

Naše nadace působí v oblasti prevence a práce s mladými lidmi je v tomto kontextu klíčová, říká Inga Kaškelyte, výkonná ředitelka Nadace Vodafone.

Foto: Vodafone

Vaše nadace nabízí projekt „Rok jinak“, kde mohou manažeři z firem rok pracovat pro neziskový sektor při zachování původního příjmu. Jaký je o něj zájem?

Do programu se každoročně hlásí stovky lidí. Vybíráme čtyři až pět vítězů. Vítězové jsou skutečně různorodí – je to obchodní ředitel, referentka na ministerstvu, dokumentaristka, internetový žurnalista, nebo manažer konzultantské společnosti. V rámci premiérového ročníku programu se například podařilo vyškolit kolem 300 pracovníků neziskových organizací o specifikách online marketingu a zrealizovat na toto téma i celonárodní konferenci, která založila tradici soutěže a hodnocení neziskovek z tohoto pohledu. V Českobudějovické charitě zase vítěz Roku jinak nastavil systém hodnocení a odměňování zaměstnanců a vyřešil dlouhodobou udržitelnost některých sociálních programů. V Českosaském Švýcarsku byla zvýšená informovanost veřejnosti o ekoturistických službách v regionu, realizována komplexní marketingová kampaň.

Podporujete nízkoprahové kluby. Co tento název znamená a k čemu slouží?

Tento název znamená, že kluby mají „nízký práh“ , tj. jsou otevřeny všem - pro pobyt v klubu není nutné vstupné, registrace ani pravidelná docházka. Pro každého návštěvníka platí pouze tři podmínky – žádné drogy, alkohol a násilí. Kluby poskytují dospívajícím pomocnou ruku a bezpečný prostor pro seberealizaci a aktivní trávení volného času. Chrání mladé lidi před negativními jevy, které souvisí s dospíváním na ulici – drogami, kriminalitou, šikanou. Mladí lidé tráví čas ve společnosti vrstevníků a za přítomnosti zkušených sociálních pracovníků, kteří mohou poradit se vztahovými, školními nebo rodinnými problémy.

Dva ze čtyř vašich programů se zaměřují na mladé lidi. Souvisí to s celkovou prezentací společnosti Vodafone nebo je to náhoda?

Je to souhra několika faktorů. Především naše nadace působí v oblasti prevence a práce s mladými lidmi je v tomto kontextu klíčová. Mladí lidé jsou i důležitým zákaznickým segmentem společnosti Vodafone a to je v nadační strategii a prioritách zohledněná. Podobný objem financí však investujeme i do technologických inovací sloužících zdravotně či sociálně znevýhodněným lidem či do posilování neziskových organizací.

Poslední roky byly nejen v Česku ve znamení ekonomické krize. Dotklo se to nějak výrazně činnosti vaší nadace?

Zatím jsme dopady krize nepocítili. Naopak, nadační rozpočet měl, navzdory krizi, v posledních letech vzestupné tendence, což nás těší a rovněž svědčí o tom, že náš zřizovatel a dárce svůj závazek vůči společnosti bere zodpovědně.

Speciál: Finanční nadace

Nadace ČEZ

Nadace ČEZ: Aby na hřištích nehrozily úrazy

Bohdana Horáčková: Téměř každý desátý úraz se dětem stane na hřišti

Nadace OKD

Nadace OKD: Aby děti nezůstaly na ulici

Blanka Novotná: Na Ostravsku je živobytí těžší, proto pomáháme

Nadace J&T

Nadační fond J&T: Útočiště pro ženy ohrožené násilím

Marie Oktábcová: Na nákup drahých zdravotnických přístrojů stát nestačí

Nadace Proměny

Nadace Proměny: Vrací do měst krásné parky

Gabriela Navrátilová: Péče o veřejné prostory je v Česku stále opomíjená

Nadace Vodafone

Nadace Vodafone: Senioři nemusí skončit v ústavu

Inga Kaškelyte: Pro neziskovky chtějí pracovat stovky manažerů

Nadace České spořitelny

Aby drogy neznamenaly konec

ČS: Naše nejstarší charitativní spolupráce trvá již od roku 1988

bitcoin_skoleni

Nadace Preciosa: Aby české sklo zůstalo krásné

Ivo Schötta: Tvůrčí a výtvarná činnost dětí je nám blízká

  • Našli jste v článku chybu?