Menu Zavřít

Prodej iPhonu i tržby Applu klesly o 15 procent

27. 7. 2016
Autor: ČTK

Prodeje chytrých telefonů iPhone společnosti Apple klesaly druhé čtvrtletí za sebou, nicméně patnáctiprocentní pokles byl nižší než nejhorší obavy. Celkové tržby společnosti poklesly ve třetím čtvrtletí fiskálního roku, končícím 25. června, o 14,6 procenta. Klesaly rovněž v druhém čtvrtletí po sobě.

Apple uvedl, že v třetím čtvrtletí prodal 40,4 milionu iPhonů, zatímco podle průzkumu firmy FactSet StreetAccount předpovědi analytiků v průměru počítaly s 40,02 milionu.

V předchozím čtvrtletí Apple ohlásil, že prodal o 16,3 procenta méně chytrých telefonů, což byl první pokles od roku 2007.

Prodeje iPhonů tvoří zhruba dvě třetiny celkových tržeb nejcennější veřejně obchodované společnosti světa.


Přečtěte si o rozpačitých výsledcích chytrých hodinek Applu:

Propad prodeje Apple Watch poškodil celý trh

 Apple Watch


Čtvrtletní čistý zisk společnosti Apple klesl o 27 procent na 7,8 miliardy dolarů, tržby ve výši 42,36 miliardy dolarů však předčily očekávání analytiků (42,09 miliardy dolarů). Tržby z Číny, která svého času představovala hnací motor dalšího růstu společnosti, se zmenšily o 33,1 procenta, zatímco před rokem ve stejné době vykázaly růst o 112,4 procenta. V předchozím druhém čtvrtletí klesly o skoro 26 procent.

Podnikání společnosti ve službách, zahrnující App Store, Apple Pay, iCloud a další, dosáhlo příjmu téměř šesti miliard dolarů, což představovalo meziroční růst o 18,9 procenta.

Společnost pro čtvrté čtvrtletí, končící v září, předpovídá tržby ve výši 45,5 až 47,5 miliardy dolarů, což je více než průměrný odhad Wall Streetu (45,71 miliardy dolarů). Předpověď nejspíše zahrnuje nejméně první víkend prodeje řady iPhone 7, který chce firma spustit v září.

Od začátku roku až do úterního závěru obchodování akcie Apple poklesly o 8,2 procenta, dodal Reuters.

Čtěte také:

FIN25

Příjem Huawei vzrostl o 40 procent, mezi smartphony je stále třetí

Méně rozbitých smartphonů? Pomůže odolnější displej


  • Našli jste v článku chybu?