Najít dobré zaměstnání není nic snadného a lidé musí být při hledání často hodně flexibilní a ochotní zkoušet nové věci. Některá zaměstnání jsou však tak bizarní, že většina lidí ani neví, že existují. Podívejte se, jak netradičně se dají vydělat peníze.
Profesionální truchlící
Jak již napovídá název profese, profesionální truchlící má za úkol navštěvovat pohřby a oplakávat zemřelé. V Anglii existuje specializovaná společnost Rent A Mourner, která nabízí dvě hodiny truchlení za v přepočtu 1 650 korun.
Trenér psího surfování
Některé školy surfingu nabízejí školení speciálně pro psy. Lekce, při kterých se psí začátečníci učí udržet balanc a sjíždět menší vlny, trvají padesát minut.
Kachní doprovod
V americkém hotelu Peabody každý den v jedenáct hodin dopoledne sjede do lobby výtah, ze kterého po červeném koberci zamíří do fontány hejno kachen. Za velké pozornosti hostů je tam i zpět doprovází speciálně vycvičený zaměstnanec hotelu, který se kromě toho stará i o zavazadla ubytovaných.
Potápěč pro golfové míčky
Utopení míčku při golfu není nic zvláštního, přihodí se to i těm nejlepším hráčům na světě. Na dně však nezůstávají napořád. Vyzvedávají je z něj profesionální potápěči, pro které je to někdy nesmírně náročné. Vyzvednout velké množství míčků najednou je totiž hodně namáhává práce.
Ochutnávač psího žrádla
Lidé, kteří se starají o řádnou kvalitu psího žrádla a jeho správné nutriční hodnoty, mohou brát až 40 tisíc dolarů ročně (asi 946 tisíc korun). Granule však většinou nepolykají, po ochutnání je obvykle hned vyplivnou.
Zahřívač postelí
Některé hotely platí zaměstnance za to, aby se rozvalili na postele a předehřáli je hostům na příjemnou teplotu. Tato praxe je používána například ve Velké Británii.
Profesionální „tulič“
V Americe si lidé mohou objednat „tulení“. Podle stránek specializované stránky CuddleUpToMe.com jde o čistě platonické objímání s oblečením, které může trvat od patnácti minut do pěti hodin, za které zájemce zaplatí dolar za minutu. Jedna z profesionálek v tomto oboru dokonce uspěla v soutěži America’s Got Talent.
Čekající ve frontě
Tito lidé jsou placeni jen za to, že stojí ve frontě a čekají. Většinou si je platí velké obchodní domy. Nejčastěji jsou využívání například při období velkých slev nebo při příležitosti uvedení nového očekávaného produktu na trh.