Menu Zavřít

První ročník Rozjezdů vyhrála půjčovna dvojkol a výrobna českých skateboardů

14. 2. 2012
Autor: profit

První ročník soutěže začínajících podnikatelů Rozjezdy pořádaný společností T-Mobile vyvrcholil minulý týden udělením finálových cen. Odborná porota nejvíce ocenila Restart Skateboard, unikátní ruční výrobu českých skateboardů.

Foto: Miloslav Hamřík / PROFIT

Čtenářům iDnes.cz byla nejsympatičtější půjčovna dvojkol Marie Žvakové z Českých Budějovic. Oba projekty získávají k více než dvousettisícové výhře z regionálního kola dalších 100 tisíc Kč v hotovosti.  Hlas svému favoritovi mohli dát uživatelé internetu od 5. prosince do konce ledna a této možnosti využilo více než 5 tisíc lidí. Vítězka Marie Žvaková ve své přihlášce zmínila nejen půjčovnu netradičních dvojkol, ale i jejich zakázkovou výrobu a možnost zařadit dvojkolo jako rehabilitaci pro zrakově postižené. Sama je cyklistický nadšenec a místo pro život vybírala právě s ohledem na to, jak je kraj přátelský k jízdě na kole.

Těsně před cílovou prémií zůstaly další nadějné projekty – například pražská organizace Seppia nabízející online vzdělávání ve zdravotnictví i pro laiky či výrobna skateboardů Restart skateboards z Turnova.

Naopak hodnocení odborné poroty už na sympatiích nezáleželo. Porotce zajímalo především to, jak je projekt životaschopný, jak hlubokou znalost svého oboru podnikatel prokázal a co ho k začátku podnikání vedlo. Všechna kritéria pak nejlépe splňoval projekt Restart skateboards. Vítězní skejťáci Štěpán Malý a Adam Pelc spolu založili firmu, v níž vyrábějí unikátní české ručně dělané skateboardy. Odvážně nahradili celosvětově používaný kanadský javor českým jasanem a plánují s českými prkýnky dobýt i evropský trh.

Stotisícovou částku mohou oba projekty v příštím roce investovat podle svého uvážení, ať už do výroby nebo vybavení kanceláře, platby služeb apod. Jedinou podmínkou je utratit peníze do jednoho roku od výhry.

Podpora pro všechny účastníky

Do soutěže se v ročníku 2011 přihlásilo více než 300 startujících podnikatelů. Během podzimu měli možnost se zúčastnit seminářů, kde jim odborníci předali základní znalosti o propagaci, strategii podnikání či jednání s úřady. V posledních týdnech byla pro účastníky projektů a jejich fanoušky zprovozněna stránka na Facebooku, kde si mohou předávat zkušenosti, pochlubit se svými úspěchy nebo si vzájemně poradit.

Tím ale podpora projektu Rozjezdy pro tyto podnikatele nekončí: Všichni, kteří přihlásili projekt, získali možnost po celý rok konzultovat své denní problémy s experty společnosti T-Mobile, a to z různých oborů, personalistiky, PR, marketingu a dalších. Jak poradci, lektoři, tak i porotci pracovali, radili a nadále radí v projektu zcela zdarma.

Premiérový ročník Rozjezdů sice skončil, ale organizační tým už pilně pracuje na dalším ročníku. Rozjezdy 2012 budou vyhlášeny již během jara.  „Letošní ročník Rozjezdů byl rozjezdem i pro nás. Odnášíme si řadu zkušeností, děkujeme za reakce od účastník a, těšíme se, že příští ročník bude ještě o něco lepší. Pro mne osobně je pak překvapením, že se v  Češích skrývá tolik nápadů a podnikatelského nadšení. Zároveň jsem ráda, že se již v prvním ročníku Rozjezdů potvrdilo, že tato aktivita má smysl,“ říká Petra Pavičová, manažerka společenské odpovědnosti společnosti T-Mobile. 

FIN25

Rozjezdy 2011 jsou prvním ročníkem projektu zaměřeného na podporu drobného podnikání od společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. Do soutěže se přihlásilo 343 projektů (zkrácené anotace ke všem přihlášeným projektům najdete na webu rozjezdyroku.cz.). V cenách bylo rozděleno přes 7 miliónů korun a workshopů se zúčastnilo přes 300 začínajících podnikatelů.

  • Našli jste v článku chybu?