„Vzhledem k tomu, že Radio Wave je veřejnoprávní stanice Českého rozhlasu určená mladým posluchačům, změny děláme neustále v závislosti na tom, jak se mění životní styl mladých lidí, jak se obměňuje – i věvěkově publikum – naše publia také jak se mění hudební trendy a způsob konzumace hudby,“ vysvětluje zásahy Iva Jonášová, šéfredaktorka stanice.
Ukončení některých sekvencí hájí i údajně nízkou atraktivitou mezi posluchači.
Podle ní časem obgramu obsadí uvolněné místo nové pořady, aby rádio oslovilo i ty posluchače, kteří zatím vysílání stanice míjeli.
„V žánrových pořadech budeme pokračovat i nadále, ale přijít chceme i s úplně jinými formáty, které se budou týkat hudby a muzikantů, a experimentovat,“ pokračuje Jonášová, která stanici šéfuje od roku 2015.
Aktuální rekonstrukce vysílání je už několikátou revolucí, jíž si stanice založená v roce 2006 prochází. Ta největší přišla hned rok a půl po spuštění, kdy Wave muselo po rozhodnutí Rady Českého rozhlasu opustit analogové vysílání, a od té doby je k naladění jen na internetu, digitálních přijímačích nebo přes televizní set top boxy.
Že by bylo aktuální překopání programu důsledkem klesající poslechovosti Radia Wave, Iva Jonášová odmítá.
Argumentuje výsledky Radioprojektu.
Zatímco během prvního a druhého kvartálu loňského roku činila denní poslechovost stanice devět tisíc posluchačů, ve třetím a čtvrtém čtvrtletí stoupla na patnáct tisíc. „V týdenním poslechu má podpodle tohoto měření Radio Wave nevyšší poslechovost od roku 2007, kdy ještě vysílalo na FM frekvencích pro Prahu a střední Čechy,“ pyšní se Jonášová. Týdenní poslechovost totiž podle Radioprojektu v poslední době činí 43 tisíc lidí.