Menu Zavřít

Rating nových investičních produktů

25. 3. 2004
Autor: Euro.cz

ČSOB, Česká spořitelna, eBanka

Každý měsíc pro vás vybíráme nejzajímavější novinky ze světa financí. Některé jsou více, jiné méně vhodné k nákupu. K orientaci slouží hvězdičky E8.

WT100

*
S bonusy na hypotéky Sesadit z trůnu krále hypoték Českou spořitelnu se rozhodla ČSOB. Její dceřiná Českomoravská hypoteční banka dlouho trhu dominovala, a proto ji ostrý nástup České spořitelny a dýchání na paty ze strany Komerční banky trápí. Receptem na dobytí trhu má být druhá hypoteční produktová řada poskytovaná přímo ČSOB. Argumentem, proč zvolit novou hypotéku od ČSOB, má být zvýhodnění pro klienty banky v závislosti na délce a „hloubce“ klientského vztahu. Celkový úrokový bonus tak může dosáhnout až 0,35 procenta ročně oproti nabízené hypoteční sazbě. Bonusy získáte například za uzavření různých typů majetkových a životních pojištění s ČSOB Pojišťovnou. Základní pětiletá pevná úroková sazba ČSOB Hypotéky začíná na 4,45 procenta a je tak nejnižší na českém trhu. *
Po dluhopisu fond Poté, co Česká spořitelna v únoru vyzkoušela reakci své klientely na zajištěný dluhopis, uvedla v polovině března na trh konečně klasiku – zajištěný fond. Jeho parametry, tedy participace na případném růstu akciového indexu Dow Jones EuroStoxx 50, zůstala nezměněná, stejně jako garance návratnosti celé investované částky, jednoprocentní každoroční bonus a čtyřletý investiční horizont. Upisovací období trvá do 30. dubna 2004. Minimální investice je 5000 korun. První tři týdny upisovacího období, tedy do 2. dubna 2004, bude Česká spořitelna prodávat fond bez poplatku. Správcem fondu je rakouská společnost Erste - Sparinvest. Fond je opravdovou klasikou a má šanci se dočkat u klientů vřelejší odezvy než jeho dluhopisový předchůdce, například i díky bezkonkurenčně nejnižším požadavkům na minimální investici.

Zlotý na běžném účtu Nízké výnosy korunových vkladů vedou Čechy k hledání alternativ. Jednu z výnosnějších, ale potenciálně též rizikovějších uvedla na trh eBanka, když do své standardní nabídky zařadila polský zlotý. Její klienti tak v rámci svého účtu mohou využít až sedmi měn. Kromě české koruny mají k dispozici SKK, EUR, USD, GBP, CHF a PLN a mohou si zvolit, ve které měně si přejí uskutečnit transakci - například odeslat peníze, založit termínovaný vklad, nastavit výpisy, sledovat pohyby či provádět konverze. Ve všech měnách je možné využívat také termínované vklady, úrokové sazby polského zlotého se v závislosti na délce úročení pohybují v rozmezí 2,8 procenta až 3,3 procenta ročně.

  • Našli jste v článku chybu?