Díky záchrannému balíčku přijatému v Senátu po několika dnech náročných jednání potečou stovky miliard dolarů do nejhůře zasažených průmyslových odvětví, americké rodiny získají přímé výplaty v hodnotě asi 500 miliard dolarů. Část peněz je určena pro malé podniky, dále pak na rozšířenou podporu v nezaměstnanosti, pro nemocnice a další zdravotnická zařízení.
Zákon, který má 880 stran, je nejrozsáhlejším souborem stimulačních opatření v americké historii a podle vůdce opozičních demokratů v Senátu Chucka Schumera je bezprecedentní kvůli tomu, že musí odpovídat nebývalé krizi. "Naše zdravotnictví není připravené na nemocné (koronavirem). Naši pracující jsou bez práce. Naše firmy nemohou podnikat. Naše továrny stojí. Soukolí americké ekonomiky se se zastavilo," popsal situaci Schumer.
Hlasování v Senátu se zdrželo, protože několik republikánských zákonodárců se neúspěšně snažilo prosadit pozměňovací návrh namířený proti rozšíření pomoci pro nezaměstnané. Podle nich to bude pro zaměstnance znamenat "silnou pobídku nechat se propustit místo chodit do práce".
Podle statistiky Univerzity Johnse Hopkinse počet obětí koronaviru ve Spojených státech přesáhl tisíc a testy nákazu prokázaly u více než 68 500 lidí.
Prezident Trump sice minulý týden prohlásil, že Spojené státy jsou ve válce s koronavirem, v úterý ale slíbil, že v zemi "rychle" uvolní restriktivní opatření. Nemoc COVID-19 znovu přirovnal k sezonní chřipce, kvůli níž se takové kroky nedělají. "Zemi bychom mohli zničit, pokud ji budeme takto zavírat," řekl Trump.