Yves Rocher spolupracuje po celém světě s prověřenými lokálními producenty, kteří zajišťují svým zaměstnancům důstojné pracovní i životní podmínky. Díky rekvalifikaci obyvatel se zvyšuje jejich uplatnění na trhu práce, což má samozřejmě také pozitivní psychologický dopad ve smyslu zvýšeného sebevědomí a společenského postavení.
Mezi další kritéria patří samotný přístup ke sběru, tedy způsob, jakým se přírodní zdroje s respektem k jejich přirozenému prostředí získávají. Například v případě stále zelených lístků stromu aphloia, z kterých se extrahuje účinná látka pro ochranu pleti, probíhá sběr výhradně ručně, pouze v období od října do dubna a ženy jsou na tuto činnost speciálně vyškoleny. V Itálii je zase podporováno tradiční získávání mízy z jasanu, čímž jsou chráněny místní ekosystémy.
Neméně důležitým závazkem značky je podpora místních obyvatel. Ať už ve smyslu rozvoje kompetentnosti, tak spolufinancování lepšího technického vybavení a přispívaní na realizaci vzdělávacích projektů. Například v Guatemale, v oblasti El Pacayal, kde se pěstuje makadámie, vyrostly u plantáží školy pro děti a rodinné domy.
Ať už se jedná o ibišek z Indie, jasan z Itálie, arganový olej z Maroka či aloe vera z Mexika, není pochyb o tom, že francouzská firma pečlivě dohlíží na plnění závazků, jako je ochrana rostlin a jejich přirozeného prostředí, podpora lokální populace a zásobování v rozumném množství. To platí v případě všech 250 druhů aktivních rostlinných složek, které pro své rozmanité kosmetické produkty značka Yves Rocher používá. o