Menu Zavřít

Sami v ráji a v bezpečí. Realitní kanceláře pronajímající celé ostrovy zažívají zlaté časy

20. 5. 2020
Autor: Facebook/Private Islands Inc

Většina obyčejných lidí si o dovolené v Karibiku může nechat leda tak zdát. Tím spíš v dobách pandemie, kdy jsou hranice až na některé výjimky v podstatě uzavřené a téměř veškerá letecká doprava utlumena. Pokud ale máte na účtu pár přebytečných milionů dolarů navíc a nemusíte čekat, až aerolinky obnoví svůj provoz, je vše hned o poznání snazší. Můžete si totiž podobně jako někteří další vyvolení například pronajmout nějaký menší ostrůvek uprostřed tropů a celou krizi bezstarostně přečkat tam. Jedna noc all inclusive vás ve dvou přijde v přepočtu na necelých 100 tisíc korun.

Že je o taková exotická místa aktuálně zájem, dokládají například zkušenosti realitní společnosti Private Islands, jež sídlí v kanadském Ontariu. Ta svým klientům nabízí k pronájmu, či dokonce rovnou k prodeji na 800 ostrovů po celém světě, a navzdory současné pandemii, ba spíše právě díky ní si na nedostatečnou poptávku po jejích službách rozhodně stěžovat nemůže.

Zatímco dříve byla podle jejího šéfa Chrise Krolowa zvyklá přijímat kolem 100 předběžných objednávek denně, v těchto dnech je potenciálních zákazníků zhruba o polovinu víc. Většina klientů pochází z USA či Kanady, přičemž mezi nejčastěji vyhledávanými lokalitami figurují právě oblasti Střední Ameriky a Karibiku.

„Chtějí místa se snadnou dostupností, což vyřazuje Asii a
Jižní Pacifik,“ vysvětluje Krolow zpravodajskému serveru CNN.

Jedním z těch nejžádanějších je například ostrůvek Gladden nacházející se zhruba 25 kilometrů východně od pobřeží Belize. Jeho vlastníkem je sám Krolow, přičemž jak přiznává, na zbytek roku už je tento maličký kousek ráje, který pojme nanejvýš čtyři lidi a jednu jejich jachtu, beznadějně vyprodaný.

 „Měli jsme žádosti i na březen a duben, ale hranice jsou uzavřené, takže se sem žádní mezinárodní turisté nedostanou,“ říká s tím, že cena pro dvě osoby na noc tu v rámci all inclusive vyjde na 3 695 dolarů, tedy zhruba 94 tisíc korun.

Bydlet lze i u Copperfielda

Najdou se však i o poznání dražší a věhlasnější destinace. Pronajmout si totiž lze například ostrov, který vlastní legendární iluzionista David Copperfield či slavný britský miliardář a majitel skupiny Virgin sir Richard Branson. Jen je potřeba počítat s tím, že se taková dovolená prodraží. Pokud si ale můžete dovolit utratit na 42 tisíc dolarů denně (zhruba jeden milion korun), je Copperfieldův Musha Cay nacházející se nedaleko Baham jasnou volbou.

Kromě pěti domů s celkem 12 ložnicemi tu naleznete rovněž sedm bílopísečných pláží s tyrkysově průzračnou vodou, vyhřívaný koupací sud s výhledem na oceán i zázemí umožňující provozovat oblíbené vodní aktivity jako například plachtění či jízdu na vodních lyžích, popisuje zakladatel newyorské poradenské společnosti Embark Beyond Travel Jack Ezon.

Pronajmutí Bransonova Necker Islandu vyjde ještě o 60 tisíc dolarů na noc dráž, ovšem také jeho atraktivita a vybavenost jsou přeci jen na docela jiné úrovni. Vedle pavilonu s bazény obklopujícími bar, do něhož se vejdou desítky hostů, si na zdejších kurtech můžete zahrát tenis s opravdovými profesionály, oddávat se kite surfingu, wakeboardingu či podnikat exkurze na sousední ostrovy.

„Necker Island je dokonalým útočištěm pro páry a rodiny, které hledají způsob, jak se po měsících karantény opět shledat. Je ztělesněním přesně takového sexy soukromého ostrova, o němž lidé sní,“ popisuje Ezon.

Stejné, jako když kupujete dům

Ve srovnání s „pouhým“ pronájmem není koupě ostrova tak častá, podotýká Chris Krolow, ovšem kdo by čekal, že se jedná o nějakou extra komplikovanou záležitost, bude nejspíš překvapen.

„Pokud si chcete koupit ostrov, budete se muset vypořádat s byrokracií ze strany místních vlád, abyste dostali potřebná povolení. Jinak se ten proces ale v zásadě neliší od koupě domu,“ přibližuje s tím, že zatímco menší nezastavěné pozemky na území Kanady se dají pořídit již od 50 tisíc dolarů, v případě o něco většího kusu pevniny ležícího uprostřed Karibského moře, kde má člověk k dispozici veškerou potřebnou infrastrukturou, se mohou jednotlivé částky vyšplhat i k hranici 150 milionů.

Zřejmě nejatraktivnější destinací pro koupi soukromého
ostrova je podle Nicka Damianose ze společnosti Damianos Sotheby's
International Realty právě okolí Baham. A důvod je vskutku prostý: země totiž patří
mezi takzvané daňové ráje a navíc se nachází velmi blízko Spojeným státům
americkým, takže je tato celá oblast i relativně snadno dostoupnou.

Hotel, který má vše, co je potřeba

Aktuálně je v okolí Baham na prodej zhruba dvacítka ostrůvků, přičemž jeden takový, zvaný Exuma, výše zmíněná realitní firma nabízí za „solidních“ 29 milionů dolarů. Co vše za tuto cenu dostanete? Tak například zhruba 18,6 hektaru vlastního kusu země ležící v blankytných vodách Atlantského oceánu, na které stojí celkem sedm domů, z nichž čtyři jsou určeny pro hosty a tři pro personál, dále pak více než 200 metrů dlouhý přístav, několik překrásných pláží s bílým pískem a kilometry vydlážděných cest.

„Je to jako hotel, který má vše, co potřebujete. Stačí, když budete mít s sebou kufr, a můžete se nastěhovat,“ uzavírá Damianos.

bitcoin školení listopad 24

Zdroj: www.cnn.com, www.privateislandsonline.com, www.sirbahamas.com

  • Našli jste v článku chybu?