Menu Zavřít

Sobectví na dlouhém vedení

4. 11. 2015
Autor: Redakce

I v současné záplavě uprchlického zpravodajství stojí za zaznamenání, když se tak pěkně sejdou dvě pozoruhodné zprávy, jako je ta v níž švédský premiér Stefan Löfven pokritizoval východní země za sobectví, s nímž se brání přílivu uprchlíků. A druhá, podle níž Bavorsko chystá ústavní žalobu na spolkovou vládu, protože ta nebrání přílivu uprchlíků a krize ohrožuje stabilitu Bavorska.

Toho Bavorska, kde ještě před pár týdny vítali nadšeni Bavoři uprchlíky na nádražích oslavnými transparenty.

Zdá se, že naši altruističtí západní Evropané potřebovali na rozdíl od nás zaostalých sobců z Východu tři měsíce na to, aby pochopili, že přicházející nepřehledné davy lidí s velmi odlišným kulturním zázemím i životními návyky zásadně jim bránícími v integraci do společnosti, jsou schopny naši společnost zcela destabilizovat. K pochopení dalších souvislostí pak zřejmě budou třeba další měsíce.


Přečtěte si o situaci v Německu: Bavorsko chce žalovat vládu kvůli migrantům, obrátí se na ústavní soud


Zejména že to, čemu říkají na východě xenofobie, je dominantně normální demokratická reflexe nedeformovaná zhoubnou politickou korektností, a že skuteční extrémisté v podobě komiků typu Okamury jsou u nás jen dětskou hrou ve srovnání s tím, co velmi rychle bují pod počestným demokratickým kabátem německé a švédské společnosti a projevuje se žhářskými útoky na imigrační střediska a agresí proti konkrétním lidem.

A že tento extremismus evidentně velmi brzy najde i svou počestnou politickou reprezentaci přijatelnou pro tzv. slušné lidi.

A pak se může snadno stát, že ti Syřané, co nyní nechtějí o Česku ani slyšet, budou špendlíčkem hrabat, aby se dostali za Krušné hory a aby jim ti sobečtí Češi pomohli domů do Levanty. Nakonec nejen Židé, ale i němečtí sociální demokraté znalí trochu dějepisu z první poloviny dvacátého století, by o tom měli něco vědět.

eurokomentáře


Více komentářů autora:

Válka je mír

Český zázrak a fiskální slepota

MM25_AI

A takhle to bude pořád

  • Našli jste v článku chybu?