(Pouze text, fotografie naleznete v tištěné verzi magazínu E8.)
Elitní koncentrace
2. reprezentační Europles otřásal Ambassadorem
Uzavřená společnost čítající šest stovek manažerských, podnikatelských a politických celebrit opanovala 22. února nejen Kongresové centrum hotelu Ambassador Praha, ale i větší část hotelových pasáží. Na 2. reprezentační Europles je pozvala developerská společnost Sekyra Group a týdeník EURO, jejichž lídři se už loni dohodli, že reality a informace mají společného jmenovatele – totiž rostoucí cenu.
Tentokrát byl Europles o poznání méně formální, dalo by se hovořit dokonce o jisté rozjuchanosti, k níž zavdal příčinu nejprve Miro Žbirka a posléze zejména Michal David, na jehož Nonstop dámy a pánové ve večerním trsali jako teenageři.
Entrée večera obstarali generální ředitel Sekyra Group Luděk Sekyra a CEO společnosti Unimex Group Jiří Šimáně, kmotři společenského magazínu E8, jenž byl slavnostním křestem uveden do společnosti.
V Bance znovu teče víno
Po více než půlroce se dočkali všichni fandové Národní banky vín. Ve slunném sobotním odpoledni se po ničivé povodni znovu otevřely prostory v Klášteře Křižovníků s červenou hvězdou u Karlova mostu. Omítky sklepů byly strženy a stěny se pyšní cihlovým kabátem, velmi působivým a hřejivým. Jak chutná sklenka dobrého vína z Čech i Moravy „v novém“, přišli ochutnat všichni, kdo zůstali Národní bance vín věrni v těžkých časech. Aby se utěšeným prostorám vyhýbaly všechny příští katastrofy, se pokusil zajistit vysvěcením všech místností a veškerých přeživších lahví Martin Pastrňák, O.Cr., generální sekretář řádu (na snímku).
Rodí se hvězda
Motto konference, kterou 3. března uspořádala společnost Deloitte & Touche v hotelu InterContinental, se vztahuje k modré vlajce s hvězdami žluté barvy. Téměř dvě stě zástupců finanční sféry, regionů a podniků se zabývalo otázkami vstupu České republiky do Evropské unie s akcentem na výhody a příležitosti naskýtající se vstupem do evropských struktur. Akce se zúčastnil exkomisař EU Henning Christophersen, diskusi u kulatého stolu moderoval redaktor týdeníku EURO Jan Žižka. Po boku velvyslankyň a velvyslanců Dánska, Nizozemska, Kypru, Slovinska a Velké Británie sledovala konferenci i první dáma ČR Livia Klausová (na dolním snímku přebírá květiny z rukou šéfa společnosti Deloitte & Touche Otto Jelinka).
Účesy à la Cannes
Jméno Franck Provost nese na čtyři sta kadeřnických salonů v patnácti zemích světa, Provost spolupracuje s televizními stanicemi, s módními návrháři nebo s filmovým festivalem v Cannes. Francouzský mistr svého oboru (na snímku vlevo) se 6. března zúčastnil osobně slavnostního otevření prvního kadeřnického salonu pod jménem Franck Provost v Česku. Salon v zahradě pražského Slovanského domu otevřela Marie Mixová, majitelka společnosti Lorma, která vlastní síť luxusních kadeřnických a kosmetických studií. Nechyběl ani umělecký ředitel značky Provost a Franckův syn Fabien (vpravo).
Oskar koktejl
Společnost Český Mobil slavila 3. března třetí narozeniny. Nejmladší mobilní operátor Oskar se v loňském roce poprvé dostal do provozního zisku. Během výroční konference v pražském klubu Duplex nakonec členové vedení společnosti namíchali koktejl nejen z mobilních novinek a výsledků hospodaření. Zleva viceprezident pro marketing Mario Mele, viceprezident pro IS/IT, péči o zákazníky a prodej Fred Hrenchuk, technický viceprezident Ante Rupcic, viceprezidentka Silvie Scott a generální ředitelka Karla D. Stephens.
V rukou Vikingů
Tradiční ples společnosti Skanska v Obecním domě se 12. března nesl ve vikinském duchu. Budoucnost vykládala vikinská věštkyně, na pódiu se odehrálo severské drama a skandinávský duch podpořila i produkce ABBA revival. Při předávání vnitrofiremních cen asistovaly stylově oděné hostesky, atmosféru zpestřovala vystoupení Báry Basikové a skupiny Kryštof. Nejodolnější z více než 1200 hostů křepčili na severské diskotéce až do ranních hodin. Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Skanska ČR Zdeněk Burda (na snímku vlevo) a předseda představenstva a prezident Skanska AB Stuart Graham (vpravo) během večera také předávali vnitrofiremní ocenění za nejlepší stavby, provozovny, služby, inovace a příspěvky ke zlepšení životního prostředí. Například titul Skanska stavba roku 2002 v kategorii Pozemní stavby získal vícepodlažní výstavní pavilon Ostrava–Černá louka, který realizovala Divize pozemní stavitelství Morava.
IBM inovuje
Společnost IBM přišla v únoru se dvěma zajímavými novinkami. Od 17. února sídlí na nové adrese, o dva dny později seznámila v Břevnovském klášteře zákazníky a obchodní partnery s nejnovější transformací řady IBM eServer iSeries. Na prvním snímku Doug Fulmer, World Wide Sales Executive pro e-business infrastrukturu, seznamuje přítomné se strategií „e-byznysu podle potřeby“ (e-business on demand). Druhý snímek je ze slavnostního otevření nového sídla společnosti IBM na pražském Chodově. Zleva vedoucí partner IBM Business Consulting Services pro sektor komunikací ve střední a východní Evropě a Country Coordinating Partner pro Českou republiku Radim Hradílek, generální ředitel IBM ČR Aleš Bartůněk a ředitelka marketingu a komunikací IBM ČR Monika Pavlíčková.
Jalta II. v režii Ransdorfa
Josef Vissarionovič Stalin a Klement Gottwald nezemřeli, ale žijí v České republice. Jejich společná reinkarnace působí od smrti obou v roce 1953 v těle zvaném Miloslav Ransdorf (KSČM) a v minulých dnech oslavila padesáté výročí svého zrození (respektive úmrtí). Při té příležitosti konala se ve vyhlášeném pražském hotelu Jalta, postaveném v gruzínském stylu, na počest geniálního jubilanta s nadprůměrnými encyklopedickými znalostmi stalinsko-gottwaldovských rozměrů velkolepá oslava. Ta si podle nejstaršího účastníka, exministra průmyslu Miroslava Grégra (ČSSD) nijak nezadala s častuškovými pijatykami obou někdejších velkých vůdců světového proletariátu, takže Jalta i nadále zůstane synonymem centra laciné přízně a nevěry. Zábava trvala do ranních hodin. Padesátiletý Ransdorf se stoletou komunistickou duší si k ránu například pietně zopakoval obřad vynášení Stalina z Kremlu před padesáti lety (viz foto). Klečící Vojtěch Filip ve scénce sehrál modlícího se Beriju.
Vzpomínkový večer příznačně nazvaný Jalta II. byl hojně navštíven řadou věřících komunistů, působících v levicových i pravicových stranách. „Jejich těla skonala, leží na nich kámen, teď je s námi Miloslav, až na věky ámen,“ velebili gratulanti svého převtěleného guru.
DENÍK
10. února
Open University - 10 let
Největší manažerská škola MBA v České republice oslavila 10. výročí působení na českém trhu. Tiskové konference The Open University Business School se zúčastnil i ředitel projektů školy Mike Green.
12. února
KB ragby
Čeští ragbisté získali poprvé v historii významného partnera. „Komerční banka stejně jako Société Genérale vnímá ragby jako ryzí sport. Finanční prostředky jsou určeny nejen pro reprezentační tým, ale pro všechny týmy působící na území ČR,“ prohlásil při podpisu roční smlouvy se zástupci ragbyové unie předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Alexis Juan. Na snímku zleva náměstek generálního ředitele KB pro marketing a retail André Léger, Alexis Juan, předseda České ragbyové unie Bruno Kudrna a generální sekretář České ragbyové unie Milan Rázga.
14. února
Top je Thajsko
Odborné noviny pro cestovní ruch TTG Czech Republic vyhlašovaly vítěze ankety Czech Travel Awards 2003 o nejlepší firmy v sektoru cestování. Během veletrhu Holiday World na pražském Výstavišti byly v Lapidáriu oceněny jednak nejlepší cestovní kanceláře (např. Fischer v kategorii nejlepší CK v ČR a touroperátor pro Evropu, Čedok v kategorii nejkooperativnější a nejlepší incomingová kancelář, ČEBUS v kategorii nejlepší autobusová společnost), ale například také nejlepší destinace. Za loňský rok Thajsko.
20. února
Kmotr Topolánek
Mirek Topolánek slavnostně uvedl do života knihu Ukradená televize. Křtu v pražském Paláci knih Luxor se kromě autora, místopředsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petra Štěpánka (na snímku vlevo), zúčastnili například také Jana Bobošíková či Vladimír Železný.
22. února
K narozeninám certifikát
Deset let na trhu oslavila společnost Autel. Děkovalo se zaměstnancům za kvalitní službu zákazníkům a předávala ocenění nejvýznamnějším zákazníkům, partnerům a osobnostem, kteří se významnou měrou přičinili o vznik a úspěšný rozvoj firmy. Řediteli společnosti Autel Jaroslavu Kroliczkovi (vlevo) pro změnu předal zástupce certifikační společnosti ITI TÜV Bayern Gruppe Josef Svoboda certifikát systému řízení jakosti dle revidované normy ISO 9001:2000.
27. února
Květinový balet
Baletní cenu Philip Morris Ballet Flower Award určenou nejlepšímu tanečnímu umělci klasického oboru získala sólistka Baletu Národního divadla Nikola Márová. Ocenění převzala v Národním divadle před premiérou baletu Zkrocení zlé ženy, v němž ztvárnila postavu Bianky. Na fotografii zleva šéf baletu Národního divadla Petr Zuzka, ředitelka oddělení vnějších vztahů Philip Morris ČR Danica Siváková, Nikola Márová a Livia Klausová.
5. března
Playboy v novém
Od březnového čísla řídí pánský magazín Playboy nový šéfredaktor s novou redakcí. Čerstvou koncepci měsíčníku, na níž se podíleli odborníci z německého ústředí Axel Springer Verlag, představili (zleva) CEO vydavatelství Axel Springer Praha Ivan Ševčík, vydavatel Ivan Holna, playmate a vicemiss ČR Andrea Vránová a šéfredaktor Sven Bohde.
6. března
Terminál nad zlato
Již druhým oceněním pro internetový terminál friend@public společnosti friendly se stalo vítězství v 3. ročníku prestižní soutěže Hvězda 3D reklamy. Slavnostní vyhlášení proběhlo v holešovickém planetáriu. „Přiznám se, že jsme to tak trochu očekávali, protože terminál friend@public již jedno absolutní prvenství získal, a to v soutěži Zlatá koruna 2001,“ sebevědomě prohlásil při přebírání první ceny ředitel friendly Martin Poduška (na snímku s moderátorkou soutěže Bárou Štěpánovou).