Menu Zavřít

Sportka láká sázkaře více než před krizí

26. 1. 2015
Autor: Euro.cz

Loterie Sny o milionových výhrách a bezstarostném životě lákají čím dál více. Lidé loni za Sportku a další týdenní číselné loterie utratili podle propočtů deníku E15 celkem 5,6 miliardy korun. Meziročně to představuje nárůst o sedm procent, a co více – částka je vyšší než před začátkem ekonomické krize.

Hlavním důvodem je stále stoupající zájem o „nezničitelnou“ Sportku s více než padesátiletou tradicí. Její tržby se loni zvýšily o tři procenta na 5,31 miliardy korun. To je nejvíce nejen od pádu staré Sazky vlastněné sportovci před čtyřmi lety, ale již od roku 2009. „Důvodem je úprava Sportky loni na jaře, která zvýšila počet milionových výher, a tím také zájem o hru,“ řekl Václav Friedmann, mluvčí Sazky vlastněné nyní skupinou KKCG. Roli hrálo ale třeba i zvýšení počtu terminálů.

Další peníze vygeneroval říjnový start nadnárodní loterie Eurojackpot provozované rovněž Sazkou. Ve hře s možností vyhrát až miliardový jackpot lidé za necelé tři měsíce loňského roku prosázeli čtvrt miliardy korun.

Problémů Sazky před čtyřmi lety přitom chtěly využít i Fortuna a Tipsport. Navzdory plánům získat na trhu podíly v řádu desítek procent ale žádnou díru do světa neudělaly. Tržby Fortuny Loto loni klesly meziročně na třetinu – na 27 milionů korun, Superloto dokonce předloni Fortuna zastavila. Obdobný osud potkal v minulém roce na začátku března Tipšestku.

MM25_AI

Zatím nejmenší podíl na trhu si tak drží Synot Lotto, za které lidé loni utratili pouhých 1,1 milionu korun. „Jde pouze o doplněk nabídky pro naše klienty,“ uvedla mluvčí Synotu Magda Pekařová. „Jakmile bude možné číselné loterie provozovat také prostřednictvím internetu, budeme Synot Lotto nabízet zákazníkům stejně jako například kurzové sázky i v online podobě, která je mezi sázejícími stále oblíbenější,“ dodala.

Na trhu existují rovněž další loterie s každodenním slosováním, jako jsou Euromiliony, Zlatých 11 či Korunka. Také poslední jmenovaná loni zaznamenala nárůst, a to o deset procent na 350 milionů korun.

  • Našli jste v článku chybu?