Víte, že Češi vyvíjejí jídlo pro kolonizaci Marsu nebo co vůbec NEpotřebujete k tomu, abyste založili startup? Dorazte 11. října na Startup Festival, odneste si užitečné know-how a poznejte českou startupovou scénu offline v jeden den a ve festivalové atmosféře. A to vše zdarma – pro rozvoj svůj, firmy i komunity.
Podnikatelský akcelerátor xPORT Business Accelerator VŠE zve na 4. ročník oblíbeného Startup Festivalu, který se uskuteční už 11. října v Rajské budově Vysoké školy ekonomické v Praze. Registrace běží na téměř 30 workshopů, přednášek, panelových diskuzí a one2one konzultací s experty na financování a investice, vývoj produktu, marketing nebo data a právo. „Za 4 roky, co Startup Festival organizujeme, se z jeho účastníků, podporovatelů i návštěvníků stala silná komunita. Její přání a potřeby neustále sledujeme a s ohledem na ně tvoříme program a zaměření festivalu. Loni to bylo B2B, dnes například udržitelnost a role akcelerátorů,“ říká Kamila Rychtaříková, Partner & Event Director xPORTu.
Google, Nestlé, Rohlik.cz, Prusa Research, Actijoy a mnoho dalších
Startup Festival nabízí veletrh startupů, na kterém se představí například Prusa Research s nejnovějším modelem 3D tiskárny nebo Actijoy s chytrými zařízeními a aplikací pro psy. Potkáte také Storyous a první český carsharing pro studenty a zaměstnance vysokých škol Uniqway. Mezi navrátilce festivalu patří online supermarket Rohlik.cz a Google, který na své přednášce vyškrtá seznam věcí, o kterých si lidé často mylně myslí, že jsou pro vybudování startupu nezbytné.
Nabitý program klade důraz na startupové know-how a udržitelnost
I letos návštěvníky Startup Festivalu čeká celodenní program. V panelové diskuzi „Jak vám akcelerátor usnadní cestu za miliardovým byznysem“ se startupy podělí o své zkušenosti s programy v San Franciscu, Singapuru či Litvě. Vystoupí i Supernova, která se jako první český startup probojovala do amerického akcelerátoru Y Combinator. Svůj pohled doplní zkušený investor Andrej Kiska z Credo Ventures.
Posvítíme si také na přínos startupů k udržitelné budoucnosti. Do tohoto bloku přispěje přednáškou „Se zdravějšími stroji k udržitelnější budoucnosti“ Neuron soundware, který rozpoznává rozbité stroje podle zvuku a v červnu získal skoro 150 mil. investici. Designérka Žil Vostalová, jejíž 3D módní návrhy ušetří stovky metrů látky, přiblíží práci svého studia zabývajícího se výzkumem body scanningu a digitální modelací oděvu. Zajímavá bude určitě i panelová diskuze „Ekologie kvůli marketingu nebo z přesvědčení?“ se zástupci firem Rohlik.cz, Nestlé a SENS Foods.