„Byl to Václav Klaus v roli premiéra a jeho bázlivý přístup ke změnám v první polovině 90. let, co přivedlo zemi do problémů, v nichž se dnes nachází. Místo aby rychle prosadil tržní reformy, zvolil měkký přístup, aby nepřišlo moc lidí o práci“, píše týdeník Business Week o příčinách špatné hospodářské situace v Česku. (Jen mezinárodní vydání tohoto časopisu čte každý týden více než pět milionů lidí. Ovšem doma může pan profesor i nadále vykládat, co se mu zlíbí. Zatím.)
- „Objevily se sice spekulace, že Deutsche Telekom koupí Český Telecom a prodá pak svou akvizici v Českých radiokomunikacích, ale to by nebylo v souladu s naší strategií. Bylo by to totéž, jako kdyby vlastníci prodali společnost Coca–Cola a koupili si místo toho Pepsi, řekl generální ředitel RadioMobilu Klaus Tebbe v rozhovoru pro Právo. (Není to tak docela pravda. Ne Pepsi, ale Českou sodu.)
- Už i Die Welt si všiml, že Madeleine Albrightová je zralá na rezignaci. Jenom Jiří Pehe se nedávno v Literárních novinách ptal, kdo se této dámy bojí. (Kdyby četl americké noviny, věděl by, že nikdo.)
- V pořadu České televize „21 vystoupil minulé pondělí „čínský disident Bei Dao, který prohlásil, že nic nenamítá proti současnému komunistickému režimu v Číně a podporuje rozvoj obchodování demokratických států s touto zemí. (Kdo ho pozval do televize a kdo jej vůbec pozval do Česka? Asi Grebeníček.)
- Britský dělník Tony Smart žil deset dnů s deset centimetrů dlouhým hřebíkem zabodnutým v mozku, aniž by o tom věděl. (Přežít se dá i čtyřicet let života v komunismu. Ale hřebík se dá odstranit jednou operací.)