Menu Zavřít

Tuzemské Advanto získalo od investorů téměř sto milionů na rozvoj výplaty kdykoliv

23. 7. 2024
Doba čtení: 3 minuty
Autor: Advanto
  • Český startup Advanto, který otevírá zaměstnancům přístup k výplatě kdykoliv, vybral od investorů celkem 93 milionů korun
  • V čele současného kola stála Raiffeisenbank, jež do firmy vložila 50 milionů korun. Dalších 30 milionů pak společnost obdržela od ČSOB Factoring
  • Získané peníze poslouží především k navýšení prostředků, z nichž Advanto vyplácí zálohy na výplatu

Rozbité auto nebo pračka může mnoha českým domácnostem způsobit pořádné potíže, a to obzvláště tehdy, když k poruše dojde jen několik dní před výplatou. Tuzemská firma Advanto má ale právě na podobné nečekané výdaje poměrně jednoduché řešení. Startup totiž zaměstnancům mnoha různých společností umožňuje vybrat si kdykoliv v měsíci svou odpracovanou mzdu, což výrazně zlepšuje finanční stabilitu pracovníků.

Platforma Advanto, k níž má aktuálně přístup až sto tisíc lidí v Česku, na Slovensku a v Polsku, nyní ohlásila zisk významné investice v celkové výši 93 milionů korun. Nejvyšší částku, 50 milionů korun, startup obdržel od Raiffeisenbank, 30 milionů pak dostal od ČSOB Factoring. Dalších deset milionů korun poskytla investiční platforma Bondster a zbývající tři miliony zajistil crowdfundingový startup Roier. Jeho CEO David Bystrzycký je přitom co-investorem Advanta od úplných počátků firmy.

Advanto vyplatí desítky milionů korun měsíčně

Nově získané prostředky mají být využívány především na proplácení peněz, které si klienti prostřednictvím Advanta vyberou ještě před standardním termínem své výplaty. S rostoucím počtem uživatelů totiž tuzemská platforma každý měsíc na zálohách na výplatu rozesílá i desítky milionů korun. Ty následně od zaměstnavatelů dostává až v regulérní výplatní den, tedy zpravidla jednou do měsíce.

Uvítali byste, kdybyste na vyžádání mohli dostat část své měsíční výplaty jako zálohu?

„Advantu už každý měsíc pod rukama procházejí takové částky, jež jsou pro banky zajímavé. A o to více, když zohledníme, s jak bonitními klienty spolupracujeme,“ řekl k současné investici spoluzakladatel a CEO Advanta Martin Fortelný, který firmu založil se svým bývalým spolužákem z vysoké školy Janem Kölblem na začátku roku 2020.

České Advanto míří do Polska. Díky tamním klientům se firma stane největším poskytovatelem výplaty kdykoliv ve střední Evropě
Přečtěte si také:

České Advanto míří do Polska. Díky tamním klientům se firma stane největším poskytovatelem výplaty kdykoliv ve střední Evropě

Tuzemská platforma se od té doby výrazně rozrostla a její systém výplaty kdykoliv už v současnosti nabízí více než 80 českých, slovenských a polských společností. Patří k nim třeba Amrest, Lagardere, Notino, Manpower, M2C či Linet. Tyto firmy oceňují, že platforma jim přináší důležitou výhodu na trhu práce, a to zejména v náboru a v udržení zaměstnanců.

Spolupráce s bankami má potenciál

Advanto je aktuálně jedničkou v poskytování okamžitého přístupu k výplatě v celém regionu střední a východní Evropy, a to ve všech relevantních metrikách. Firma se ale snaží dál pracovat na svém rozvoji. Obrovský potenciál spatřuje Fortelný třeba v užší spolupráci s bankami.

„Naše služby denně používají desítky tisíc mladých uživatelů, kteří teprve začínají řešit své finance. Zároveň jsou to lidé, kteří jsou zvyklí vše řešit okamžitě v telefonu. Nerozumí chození na pobočky nebo papírovým smlouvám. Na druhou stranu Advanto není finanční instituce, ale technologická firma. Abychom mohli uživatelům umožnit spořit nebo investovat, musíme hledat synergie s bankami, které mají patřičné licence a důvěru lidí,“ vysvětlil šéf tuzemské platformy.

bitcoin_skoleni

V českých startupech už pracuje 150 tisíc lidí, kteří průměrně vydělávají 65 tisíc korun. O odvětví se zajímá stále více investorů
Přečtěte si také:

V českých startupech už pracuje 150 tisíc lidí, kteří průměrně vydělávají 65 tisíc korun. O odvětví se zajímá stále více investorů

Podle něj tento směr potvrzuje i současný vývoj v odvětví, kdy banky samy začínají experimentovat s výplatou kdykoliv nebo se zaměřují na propojení vztahu banka–zaměstnanec–zaměstnavatel. 

„Například největší evropská banka Santander nabízí v USA výplatu kdykoliv ve spolupráci s fintechem DailyPay. Nejhodnotnější evropská neobanka Revolut zase spustila vlastní funkcionalitu On-Demand Pay. Myslím, že v budoucnu uvidíme více takových propojení,“ uzavřel Fortelný.

  • Našli jste v článku chybu?