V tomto sloupku se nemůžeme zabývat všemi vinaři, kteří působí ve Velkých Bílovicích. Při koncentraci producentů, významu zdejších viničních tratí a škále pěstovaných odrůd však nelze vynechat ty, kdož při hledání kvality došli k samému vrcholku a jejichž vína patří mimo veškeré diskuse k jakostní základně současné nabídky. Do zmíněné party patří Vladimír Tetur. Jeden z mnoha zdejších, kteří mají vinařinu v genech. V čase velkých změn mohl konečně i on začít přemýšlet o tom, jak vystavět sklep s vhodnými podmínkami pro produkci daleko většího než rodinného objemu vín. Především ale vín s vysokou jakostí, vín moderního střihu, přitom však typického zdejšího charakteru.
Lahve pod etiketou Vinařství Vladimír Tetur se na trhu objevily už v roce 1992. Úvodní aktivity byly úspěšné, takže o dva roky později může firma opustit původní „kvelbený“ sklep a přestěhovat se do nového. Ten už je vybaven moderními technologiemi a slušným zázemím umožňujícím opětné zvýšení kvality bílých i červených vín. V té době už začíná jméno vinařovo dobývat povědomí milovníků opravdu dobrého moku, produkce roste a s ní i zájem vinoték, vináren, restaurací. Zvolna, bez velkého humbuku, se Teturovo víno pevně usazuje v regálech prodejen i na stolech gastronomických podniků vyššího řádu. Rostoucí poptávku je třeba řešit dalším rozšířením provozu. V roce 2003 proto vznikl zgruntu nový závod se špičkovým vybavením. Samozřejmostí jsou nerezové tanky, řízená teplota při kvašení a jablečno-mléčná fermentace u všech modrých odrůd. Červená vína se vždy stáčejí do ležáckých sudů, některá do „bariků“.
Když bylo zainvestováno do sklepního hospodářství, bylo nutné postarat se o přísun kvalitní suroviny. Nákupem a vysazováním vinohradů se rozloha vinic firmy vyšplhala na deset hektarů, další dodávky jsou zajišťovány smlouvami s pěstiteli. Odrůdová skladba představuje třináct bílých a devět modrých odrůd, roční produkce se dostala k číslu 300 000 lahví, všechny převážně v jakostní a predikátní kvalitě. Pokud budeme při řečené odrůdové šíři hovořit o specializaci, potom jsou to zde takřečené „voňavky“, tedy odrůdy s bohatým aromatem a širokou, příjemnou chutí. Jmenovat lze například Irsai Oliver, Muškát moravský nebo Tramín červený.
Svatovavřinecké jakostní 1999. Nečekaně hluboká barva granátu i brilantní jiskření je doprovázeno mocným buketem, plným tmavého ovoce, vysoké nazrálosti a příjemným peckovito-dřevitým podkladem. Chuť je plná, široká, nabitá prvky peckovin, dokreslená výrazným akordem vysokého vyzrání v konci podtržená patrnými stopami taninů. Ty ovšem skladbě chuti nevládnou, a tak doušek působí za dlouhého odeznění hladkým, vyváženým dojmem sametového pohlazení.