Po krátkém oživení na technologickém trhu Nasdaq se opět dostavilo vystřízlivění. Jako příliš optimistická se ukázala zpráva společnosti Intel o očekávaném oživení trhu s osobními počítači. Právě Intel stál minulý týden za propady indexu Nasdaq Composite. Velké investiční banky totiž snížily ziskový výhled této společnosti. Podobný trend postihl i softwarovou světovou trojku Oracle. Podle Ricka Sherlunda, analytika Goldman Sachs, nelze očekávat podstatné zlepšení ani ke konci roku.
Pokles postihl i výrobce čipů. Nedávno sice makléřská společnost Meryll Lynch předpovídala konec těžkých časů pro výrobce těchto počítačových komponentů, a dokonce zintenzivnila svá doporučení k nákupu dvanácti titulů výrobců čipů, nicméně minulý týden nastala korekce. Investiční společnost CSFB snížila rating u sedmi producentů na „držet z předchozího „kupovat .
Pokles trhu ale odrážel i dlouhotrvající obavy ze stavu americké ekonomiky. Poté, co na konci minulého týdne FED oznámil, že ekonomika pokračovala
v červnu a v červenci ve stagnaci, protože pokles zpracovatelského sektoru začal pronikat i do dalších oblastí, se obavy investorů o vývoj americké ekonomiky ještě posílily. Navíc počet Američanů nově žádajících o práci vzrostl během předminulého týdne o 33 tisíc. „Ani v druhé polovině roku se zřejmě nedostaví oživení, tvrdí Barry Hyman, investiční stratég
Ehrenkrantz King Nussbaum.
Oslabení na vyspělých trzích se projevilo i na české burze, která překonávala minimální hranice z roku 1999. K propadu přispělo ale i zveřejnění míry inflace, která dosáhla svého maxima za posledních dva a půl roku. V propadu pokračoval Český Telecom. Tlak na telekomunikační tituly akceleruje i v zahraničí. Investiční společnosti snížily svá doporučení na španělskou Telefónicu a Deutsche Telecom.