Tintěra zazářil

13. 4. 2005
Autor: Euro.cz

Česká reprezentace skončila v hodnocení národů čtrnáctá

S děleným 34. místem Petra Niče a čtrnáctou příčkou v hodnocení národů se vrací česká reprezentace mužů ze Sherry Cupu - neoficiálního mistrovství Evropy družstev.
Ve španělském Real Club de Golf Sotogrande vedl po 1. kole karlovarský Lukáš Tintěra (tým byl průběžně třetí), ale překvapivé umístění neudržel dlouho. V silné konkurenci 67 amatérů skončil Petr Nič na děleném 34. místě (74, 75, 74, 78), Lukáš Tintěra se umístil na dělené 37. příčce (68, 79, 80, 75), Martin Peterka na děleném 50. místě (76, 73, 78, 80) a Roman Svoboda na 61. příčce (76, 77, 80, 79). V součtu to znamená čtrnácté místo v pořadí zemí.
Soutěž národů vyhráli domácí před Skotskem a Anglií. Nejlepším jednotlivcem byl Gary Wolstenholme z Anglie (72, 68, 71, 73).