Menu Zavřít

Továrna

25. 5. 2020
Autor: Euro.cz

Fabrika ve slánské Wilsonově ulici láká zdaleka Odpolední slunce vykouklo zpoza mraků sice jen na pár minut, ale člověk by v útulném dvoře zůstal až do večera. Skrytá terasa za Továrnou Pivovarem je jedním z řady triumfů, které má zdejší sládek Rudolf Cejnar k dispozici.

Tím hlavním je citlivě zrekonstruovaná pivnice, kde hosté vidí nejen na práci sládka ve varně a mezi ležáckými tanky, ale i zručnost kuchaře na otevřeném grilu.

V Továrně převzal Cejnar varnu po Jakubovi Veselém, který se dnes naplno věnuje svému letajícímu pivovaru Falkon a pražskému pubu. „Receptury a ty zásadní věci zůstávají stejné, změnil jsem teploty kvašení,“ upřesňuje Cejnar, že žádná velká změna v Továrně s jeho příchodem nenastala.

Výčep v pivnici má osm kohoutů, ve vedlejší restauraci zase šest. Třeba v roce 2016 museli zdražit desítku na úroveň dvanáctky. Pilo se jí prostě tolik, že pivovar nestačil vařit.

Seznamování s produkcí Továrny jsme začali tmavým ležákem Salzberg se 4,8 procenta alkoholu. Sytě tmavé pivo je cítit po karamelovém sladu, dojmy z vůně se pak rozbalují i v ústech.

Ovšem u nesladkého karamelového odéru to nekončí, plná chuť, v níž se prolíná několik použitých sladů, se připomíná během celého popíjení. Ležák se může pochlubit i velmi dobrou pitelností.

Mimo náš zájem nezůstal ani světlý svrchně kvašený speciál Protektor IPA. Pivo typu India Pale Ale s 6,5 procenta alkoholu názvem neodkazuje na období protektorátu, ale připomíná historii budovy Továrny Slaný, kde se vyráběly i protektory na pneumatiky. Nejdřív vystoupá příjemná citrusová vůně. Dobře nachmelené pivo provází chutná hořkost, v ústech je cítit po grepu.

I skleněné láhve o objemu 0,66 litru se stylovými etiketami a podrobnými popisky dokazují, že pivovar myslí na každý detail. 1

bitcoin_skoleni

Továrna Pivovar Wilsonova 689, Slaný Sládek: Rudolf Cejnar

  • Našli jste v článku chybu?