Jako příklad můžeme vzít čísla z pražské burzy, kde se s akciemi Avastu také obchoduje. V květnu 2018 zde akcie začínaly s kurzem 69 korun za kus. Do nového roku 2019 vstupovaly s hodnotou 82 korun, v polovině roku se jednalo o 87 korun. Pak začal skokový růst a v polovině listopadu to bylo už 132 korun za jednu akcii. Tržní hodnota celého Avastu se v té době vyšplhala na 129 miliard korun, což je pro srovnání už téměř polovina hodnoty celé Skupiny ČEZ.
Ocenění týdeníku Euro je konzervativnější, vychází z hodnoty akcie Avastu k 10. září (105 korun za akcii). Pavel Baudiš má z růstu akcií největší prospěch, protože stále drží 27procentní podíl. Je tedy bohatší než jeho kolega – spoluzakladatel Eduard Kučera, který má už „jen“ 10,5 procenta. Další část majetku obou byznysmenů tvoří příjmy z dříve prodaných podílů a z vyplacených dividend.
Oba zakladatelé Avastu investují část výnosu z prodeje akcií Avastu do jiných oborů. Spolu s Oldřichem Šlemrem a jeho investiční skupinou R2G například ovládli dva velké výrobce netkaných textilií – český PFNonwovens a americký First Quality Nonwovens. Tato investice však není zatím příliš úspěšná. Akcie PFNonwovens od změny majoritního vlastníka v létě 2017 klesají vinou nižších marží a vysokého zadlužení.
Dalším významným obchodem, do kterého se trojice Šlemr–Baudiš–Kučera pustila, bylo odkoupení známého pražského hotelu InterContinental na přelomu minulého a letošního roku.
8. Pavel Baudiš (59) *Majetek: 36,5 mld. Kč *Zdroj: antivirový software Avast