Menu Zavřít

Trumpa mohli sledovat američtí zpravodajci, domnívá se kongresman

22. 3. 2017
Autor: čtk

Komunikace amerického prezidenta Donalda Trumpa byla možná v době po listopadových volbách sledována bezpečnostními orgány. Uvedl to šéf kongresového výboru pro zpravodajské služby Devin Nunes, podle nějž šlo patrně o legální činnost tajných služeb. S vyšetřováním údajného propojení Trumpova týmu s Ruskem podle něj sledování nesouviselo.

„Vypadá to všechno jako legálně shromážděný materiál zpravodajských služeb,“ řekl podle televize CNN republikán Nunes, který v době předávání moci mezi předchozím prezidentem Barackem Obamou a Trumpem pracoval v týmu nastupující hlavy státu. Nyní vede výbor Sněmovny reprezentantů, jenž se zabývá šetřením údajného vlivu Ruska na průběh volební kampaně.

V jeho rámci kongresmani zkoumají rovněž obvinění vznesené Trumpem, že jej Obama nechal před volbami odposlouchávat v jeho mrakodrapu Trump Tower, které se dosud nijak neprokázalo.


Přečtěte si o aféře americké rozvědky:

Rána pro americkou špionáž: Wikileaks zveřejnily kompromitující materiál na CIA

Sídlem špionských aktivit CIA měl být podle dokumentů zveřejněných Wikileaks americký konzulát v německém Frankfurtu (na snímku).


Nunes uvedl, že nové zjištění se týká doby po volbách a není jasné, kde ke sledování údajně došlo. Nemá prý ani přesné informace, kdo ze členů Trumpova týmu byl konkrétně sledován a zda tajné služby skutečně monitorovaly i přímo nastupujícího prezidenta. Své zjištění, kterým je „velmi znepokojen“, chce Nunes ještě dnes konzultovat přímo v Bílém domě.

EBF24


Přečtěte si, čemu věří Trump a jeho poradci:

Bojujeme s paralelní mocenskou strukturou, myslí si Trumpovi poradci

Jedním z nejbližších spolupracovníků Donalda Trumpa je i konzervativec Steve Bannon a bývalý šéf kontroverzního webu Breitbart News.


  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).