Menu Zavřít

V Londýně vznikla krypto-bankovní asociace, prezidentem se stal Karel Fillner

19. 11. 2018
Autor: Redakce

V Londýně v minulých dnech vznikla Krypto-bankovní asociace BACCA (Crypto-banking association). Za cíl bude mít hájení zájmů svých členů a celého krypto-bankovního oboru na mezinárodní úrovni. Jejím prezidentem je Čech Karel Fillner, který vydává internetový magazín btctip.cz.

Díky moderním technologiím a blockchainu se nyní propojuje svět klasických bank se světem digitálních měn. Financování firem i budoucnost peněz tak přicházejí do nové etapy. Vzhledem k tomu, že se kvůli absenci právního rámce a regulace kryptosvět potýká s 90procentní neúspěšností projektů, je podle něj evidentní nutnost vzniku nových pravidel a zákonů.

„BACCA je dobrovolným, neziskovým sdružením v oboru krypto-bankovnictví a krypto-financí. Jejím smyslem a účelem je zastupovat, prosazovat, obhajovat a ochraňovat na národní i mezinárodní úrovni zájmy členů ve styku a v jednání s vládními i nevládními organizacemi a ve vazbě na tvorbu právních předpisů, technických norem a standardů,“ uvedl Fillner.

Asociace vzniká v době, kdy se v digitálním prostředí mění svět peněz i financování firem a digitalizace byznysu dosahuje vrcholu. BACCA bude podle Fillnera pomáhat klasifikovat a certifikovat poskytovatele služeb v souladu s platnou legislativou, utvářet a zlepšovat dobré jméno oboru. Dalším posláním asociace bude shromažďování informací a zkušeností, jejich analýza a následné zpřístupnění svým členům.

 Prezident Krypto-bankovní asociace BACCA Karel Fillner Prezident Krypto-bankovní asociace BACCA Karel Fillner

Jak funguje blockchain:

WT100

O virtuálních měnách čtěte v rubrice Kryptoměny:

Potvrzeno: Švédsko začne příští rok testovat E-korunu

Blockchain jako záruka. Rwanda chce technologií hlídat těžbu vzácného tantalu

Maduro zamyká Venezuelu. Nový pas stojí čtyři mzdy, platit lze jen kryptoměnou

Investor NXMH posiluje v kryptoměnách, kupuje internetovou burzu Bitstamp

Norským těžařům kryptoměn vyhrožují bombovým útokem. Kvůli hluku

Dobývání bitcoinu spotřebuje dvakrát více energie než těžba zlata

 těžba kryptoměn, ilustrační foto

  • Našli jste v článku chybu?