Menu Zavřít

Virtuálním adresám v Česku vévodí nenápadný dům s 3746 firmami. Nájemné je za „hubičku“

14. 7. 2017
Autor: Merk.cz

Virtuální sídla jsou v Česku stále populárnější. Každým rokem jich v republice přibývá několik desítek. Skoro polovina tuzemských firem má sídlo v Praze, tento fakt ale právě zkreslují virtuální adresy. Jedna adresa totiž může poskytovat sídlo až pro tisíce firem. Lukrativní virtuální místa přitom nejsou vůbec drahá, navíc skýtají řadu dalších bonusů.

Tři minuty chůze od Staroměstského náměstí, jednu minutu chůze od OC Palladium a v těsné blízkosti stanice metra B - Náměstí republiky se v pražské ulici Rybná 24 nachází nenápadný čtyřpatrový dům. Vypadá jako klasický nájemní. V přízemí se nacházejí prostory pro obchody a v patrech byty a kanceláře.

Nenápadný dům je přitom domácím rekordmanem. Jde totiž o dům s nejvíce sídly tuzemských firem – podle obchodního rejstříku tuto adresu uvádí hned 3746 firem. Papírové sídlo na této lukrativní adrese přijde na 199 Kč za měsíc. Informace vyplývají z online databáze českých firem Merk.cz.

U virtuálních adres nejde většinou o kancelářskou budovu, ale o dům, nejčastěji dokonce pouze o jednu kancelář, kde sídlí tisíce firem. Takových míst má nejvíce Praha, podle databáze jich je přes 200.

„Druhou nejčastěji využívanou adresu v metropoli najdeme v ulici Kaprova 14, kde je zapsaných 2732 společností. Pokud bychom analyzovali celé ulice, potom nejvíce sídel je vedených opět v ulicích Rybná, Kaprova a následně Sokolovská,“ komentuje databázi Tomáš Berger, zakladatel služby Merk.cz.

TOP nejuváděnější české firemní adresy podle měst  TOP nejuváděnější české firemní adresy dle měst Pramen: Merk.cz

Česká dvojka mezi městy za metropolí v tomto směru značně pokulhává, mezi adresy s největší koncentrací firem v Brně patří Lidická 19 s 1209 sídly.

Virtuální sídla jsou při splnění všech zákonných požadavků plně legální variantou. Mezi tyto povinnosti patří správné označení sídla, zajištění přebírání písemností, zajištění kontaktu s veřejností a státními orgány.

Firmy volí virtuální sídlo především kvůli možnosti získat lukrativní adresu za velmi výhodnou cenu a také kvůli nižšímu riziku finančních kontrol. Sídlo společnosti umístěné v anonymnějším prostředí většího města může také přinést větší klid k podnikání a rozvoji firmy.

CIF24

Čtěte také:

Blockchain místo tisíců úředníků? Ani v Česku to nemusí být utopie

 blockchain ilustrační foto

Evangelisté digitálního pokroku připravují Česko na společnost bez státu

Virtuální územní plán. Lidé mohou sledovat změny v nové aplikaci


  • Našli jste v článku chybu?