„Život je krátký, podvádějte,“ zní motto Ashley Madison, nejznámější internetové seznamky pro záletníky. Někteří z platících uživatelů však podle čerstvých informací své drahé polovičky podváděli jen s počítačovým programem.
Společnost Avid Life Media provozující seznamku Ashley Madison se minulý týden při příležitosti amerického Dne nezávislosti rozhodla vyprat své „špinavé prádlo“.
„Některé z žen na našich stránkách nebyly skutečné,“ stojí v oficiálním prohlášení společnosti. Zákazníci, kteří si mysleli, že zadělávají na svou aférku, tak v některých případech zřejmě komunikovali pouze s umělou inteligencí. Podle americké Federální komise pro obchod (FTC), která aktivity seznamky prošetřuje, měli boti muže chtivé nevěry nalákat k využívání prémiových služeb.
Přiznáním chce Avid Life Media údajně udělat tečku za svou nepříliš „čistou“ minulostí a Ashley Madison transformovat. S tím souvisí i jmenování nového výkonného ředitele Roba Segala a Jamese Millershipa na post prezidenta společnosti. Pochybné praktiky bývalého vedení Avid Life Media nyní pomáhá objasnit nezávislá vyšetřovací skupina.
Přečtěte si, jak vypadá typický podvodník u nás: Podvodník po česku: 50letý manažer, který se vymlouvá na prostředí |
Podle jejího zjištění seznamka boty v USA využívala do roku 2014, v mezinárodním měřítku však až do konce minulého roku.
„Boti jsou v našem odvětví masově rozšíření,“ tvrdí Millership. „Nicméně mohu prohlásit, že v Avid Life Media je už nepoužíváme a ani v budoucnu používat nebudeme,“ dodal.
Poměrně velké problémy do té doby velmi úspěšné Ashley Madison začaly minulý rok. Tehdy se stala oběti útoku hackerů, kterým se podařilo ukořistit více než jeden milion uživatelských hesel.
Následovalo masivní odhalování osobních údajů a identit jednotlivých uživatelů včetně amerických státních zaměstnanců, vládních úředníků a příslušníků ozbrojených složek.
Hackerský útok měl tragické následky. K sebevraždě dohnala ztráta anonymity baptistického pastora Johna Gibsona.
Aféra, kvůli které se Ashley Madison dostala pod drobnohled amerických úřadů, stála místo bývalého ředitele Noela Bidermana. Společnost kvůli ní čelí hromadným žalobám a nárokům na odškodnění ze strany poškozených uživatelů.