Menu Zavřít

Vykoupit, rekonstruovat, prodat. Na pořízení starších nemovitostí jsme dali už 200 milionů, říká šéf Bezrealitky Meyer

14. 6. 2021
Autor: Bezrealitky
  • Společnost Bezrealitky představila v srpnu službu Expres, prostřednictvím které skupuje starší nemovitosti po celém Česku a po rekonstrukci je znovu prodává

  • Dosud na tento projekt vynaložila zhruba 200 milionů korun

  • V případě dohody je firma schopna zaslat bývalému majiteli nemovitosti peníze do tří dnů

  • Společnost, kterou od loňska vlastní podnikatel Marek Rosenbaum, je vedle Česka aktivní též na Slovensku


Dlouhou dobu působila tuzemská společnost Bezrealitky podnikatele Hendrika Meyera na trhu v roli pouhého zprostředkovatele bydlení. Úspěšného, sluší se podotknout. Letos na jaře ale přišla zásadní změna. Firma se totiž rozhodla vstoupit prostřednictvím své nové služby Expres též do oblasti developerské.

Výstavbu nových bytových jednotek, domů či rekreačních zařízení sice zatím stále nechává jiným, místo toho ale začala sama skupovat starší nemovitosti po celém Česku s tím záměrem, že je následně na vlastní náklady zrekonstruuje a nabídne k prodeji.

Jak se zdá, nápad se osvědčil.  Od března, kdy se služba rozběhla, utratila na nákup 35 objektů částku kolem 200 milionů korun, tedy zhruba pětinu toho, kolik si na projekt vyčlenila. A právě nyní se jí podařilo vrátit první takovéto nemovitosti zpět na trh.

Ceny nemovitostí rostly i navzdory koronaviru. Nájem v Praze je ale nejnižší za tři roky
Přečtěte si také:

Ceny nemovitostí rostly i navzdory koronaviru. Nájem v Praze je ale nejnižší za tři roky

„Jsem přesvědčen, že se tento model stane jedním z běžných standardů pro celý realitní trh,“ říká o službě Expres Meyer. „Výhodný je totiž prokazatelně pro všechny zúčastněné strany. Pokud se nám navíc podaří ještě navýšit tempo rekonstrukcí, v celé řadě lokalit budeme schopni výrazně ovlivnit lokální nabídku,“ dodává.

Peníze do tří dnů

Název služby nezvolila firma náhodou. Má odrážet skutečnost, že samotná transakce, tedy doba mezi odkoupením dané nemovitosti a zasláním finančních prostředků na účet prodejce, respektive do advokátní poradny, se počíná na jednotky dnů.

Rychlý je též proces její renovace a následného znovuuvedení na realitní trh. S tím se Meyerův tým dokáže vypořádat v rozmezí několika málo měsíců. „V naprosté většině případů se jedná o refresh nemovitosti – tedy výměnu morálně zastaralých materiálů a opravy technických nedostatků. Máme však již i první nemovitosti, které prochází rekoncepcí – například byty, u kterých měníme dispozice, aby lépe odpovídaly poptávce,“ podotýká s tím, že samotné úpravy navýší hodnotu takového objektu zpravidla o pět až deset procent.

Češi si v pandemii zamilovali rekreační objekty. Jsou za ně ochotni dát stejné peníze jako za bydlení v Praze
Přečtěte si také:

Češi si v pandemii zamilovali rekreační objekty. Jsou za ně ochotni dát stejné peníze jako za bydlení v Praze

Aby mohl prodejce novou službu využít, musí nejprve na stránkách společnosti vyplnit nezávazný formulář, ve kterém vlastněnou nemovitost blíže specifikuje. Pracovníci Bezrealitky jej během několika minut zkontaktují a dořeší podrobnosti. Poté zákazník obdrží e-mailem konkrétní cenovou nabídku. Pakliže klientovi cena vyhovuje, proběhne osobní setkání a prohlídka, během níž spolu obě strany uzavřou smlouvu.

Pětinový podíl

Firma Bezrealitky, s. r. o., jež provozuje i web Bezrealitky.cz, vznikla před 13 lety, kdy ji založil známý český investor Jakub Havrlant. V jejím čele pak stojí právě Meyer, který na této pozici zůstal i poté, co v průběhu loňského roku došlo k významné změně vlastnické struktury. Za blíže nespecifikovanou částku, kterou nicméně CzechCrunch odhadl na vyšší desítky milionů korun, ji koupil podnikatel Marek Rosenbaum, a to prostřednictvím své firmy Nevona Estates.

bitcoin školení listopad 24

Jako taková patří společnost Bezrealitky k jedněm z největších subjektů na zdejším realitním trhu – je zodpovědná až za 20 procent veškerých zprostředkovaných prodejů či pronájmů. Kromě Česka působí počínaje rokem 2019 též na sousedním Slovensku. V průběhu toho letošního pak koupila 50procnetní podíl v tuzemské realitní kanceláři Maxima Reality.

  • Našli jste v článku chybu?