Menu Zavřít

Vysokým vjezd zakázán

16. 7. 2007
Autor: Euro.cz

RADIM JANČURA, MAJITEL STUDENT AGENCY Tvrdý konkurenční boj na autobusových linkách nepolevil ani během prvního letního měsíce. U vjezdu na autobusové nádraží v Jihlavě se objevila značka, která zakazuje vjezd vozidel vyšších 3,6 metru.

RADIM JANČURA, MAJITEL STUDENT AGENCY Tvrdý konkurenční boj na autobusových linkách nepolevil ani během prvního letního měsíce. U vjezdu na autobusové nádraží v Jihlavě se objevila značka, která zakazuje vjezd vozidel vyšších 3,6 metru. A to znamená, že většina konkurentů společnosti Icom Transport, která nádraží vlastní a používá výhradně nízké autobusy, nesmí zajíždět na výhodná stání u nádražní budovy. PROČ TAM MÁ BÝT TEĎ? Mezi postiženými je i společnost Radima Jančury Student Agency. „Musíme nyní nabírat cestující na okraji nádraží, naši zákazníci si nás však najdou,“ věří podnikatel. Tento krok dopravní společnosti Icom Transport posvětil i jihlavský magistrát s tím, že inkriminovaná značka odpovídá limitům daných zákonech. „Nezbývá nám, než se s tím smířit. Ale není mi jasné, když tam ta značka nebyla po desetiletí, tak proč by tam musela být teď,“ podivuje se Jančura. Na lince z Prahy do Karlových Varů přistoupil majitel Student Agency ke zvýšení ceny jízdného z padesáti na osmdesát korun při nákupu lísku přes internet či mobilní telefon. Běžný lístek bude stále k dostání za 120 korun. Právě nízká cena 50 korun byla trnem v oku konkurenční společnosti Asiana. Ta se však k nynějšímu rozhodnutí Radima Jančury odmítá jakkoli vyjadřovat. LINKA JE UŽ NAŠE

bitcoin_skoleni

„Na této lince nám narostl průměrný počet cestujících na 45, oproti zhruba 15 u Asiany. Při zvýšení ceny na osmdesát korun, kterou bychom chtěli udržet dlouhodoběji, se stane tato linka ziskovou. Autobusová trasa mezi Prahou a Karlovými Vary je tedy v podstatě naše a už je nám celkem jedno, jestli tam bude nějaký konkurent jezdit nebo ne,“ hodnotí situaci brněnský podnikatel, který je překvapen, v jaké míře používají obyvatelé Karlovarského kraje moderní technologie. „Většina tamních cestujících se naučila rezervovat jízdenku přes internet či mobil,“ vysvětluje.

Konec měsíce června byl pak u něho ve znamení příprav na dovolenou s přáteli v Chorvatsku. „Nakonec si tam vezmeme nějaké bečky s pivem, to je tam totiž opravdu drahé a hnusné,“ říká podnikatel. A je vůbec možné převést alkohol přes hranice? „Musí se to zaházet taškami,“ radí lišácky Jančura.

  • Našli jste v článku chybu?