Menu Zavřít

Vzdělání – investujte do něj!

18. 11. 2009
Autor: profit

Možná vás v souvislosti s aférami ohledně tzv. rychlostudentů, které v současnosti bují na některých vysokých školách, napadá, že je vlastně zbytečné studovat. Přesvědčte se, že to tak není!

Autor: Profimedia

Většina lidí jde na vysokou školu proto, že se jim za a) nechce pracovat či za b) potřebují „ten papír“, který z nich udělá magistry/inženýry atd. Problém je ale v tom, že ani sebečervenější diplom, desítky semestrálních prací, referátů, testů a zkoušek z vás vzdělaného člověka neudělají, obzvlášť pokud jste se rozhodli pro studium z jednoho či dokonce obou výše uvedených důvodů.

Motivace ke studiu by však měla být úplně jiná. Potřebujete si rozšířit obzory, současné zaměstnání Vás ubíjí, ale na to vysněné nemáte kvalifikaci, nechcete „zakrnět“ u TV seriálů, ale občas procvičit mozkové závity? Právě Vy byste se měla začít zajímat o nejrůznější kurzy, ať už jazykové, vzdělávací či rekvalifikační.

MM25_AI

Nikde není psáno, že pokud je Vám třicet a ze školy jste vyšla v devatenácti, nemůžete se do ní vrátit – třeba v rámci dálkového studia oboru, který Vás už několik let láká, jen jste to neměla odvahu vyslovit. Nejdříve zkuste třeba přípravný kurz na VŠ(např. u agentury Tutor či AZ Smart, nebo u kterékoliv jiné), a pokud se do „studijního“ režimu trochu dostanete a neodradí Vás, nic nebrání tomu přihlásit se na dálkové studium vysněného oboru. Školu budete v tomto režimu navštěvovat zřejmě buď jednou za měsíc či čtrnáct dnů, a to nejspíš v pátek a sobotu. Je dobré o svém záměru informovat zaměstnavatele a v případě přijetí na školu se s ním na pátcích domluvit – např. formou neplaceného volna.

Více na Ladyzone.cz.

  • Našli jste v článku chybu?