Proč název BiQ Group? Je to reflektování velikosti skupiny a jejích ambicí. Chce totiž poskytovat komplexní služby - od softwarového vývoje přes osvědčené platformy SAP, Atlassian a Kentico Xperience až po e-commerce a marketing. „To vše jsme se rozhodli zaštítit jedním jménem, jednou entitou, pod kterou budeme vystupovat na trhu jako silný a důvěryhodný partner. Zároveň ale vnitřně stále zůstáváme skupinou s veškerou kulturní různorodostí a technologickou diverzitou,“ vysvětluje Marcel Červený, šéf BiQ Group.
Vloni skupina dosáhla celkového obratu ve výši 460 milionů korun a momentálně má pod sebou více než 400 vývojářů a dalších specialistů. „Rok 2021 se u nás nesl ve znamení dospívání, tedy především investic do zkvalitnění infrastruktury a procesů. Také jsme se soustředili na posílení managementu na poli financí, HR a efektivnějšího fungování skupiny. Jsme tak připraveni na další akvizice a personální růst, letos chceme překonat milník 500 lidí,“ dodává Červený.
Nadto zmiňuje, že v plánech skupiny figuruje pokračující expanze na zahraniční trhy, představení nových služeb a produktů a také hledání nových partnerů: „Vyhlížíme i příležitosti k akvizicím dalších firem se zajímavou specializací, například v oblasti cloudu, business intelligence nebo specifických produktů Microsoftu.“
BiQ Group obecně staví na své technologické diverzitě, díky níž lépe dokáže navazovat strategická a dlouhodobá partnerství. Může se pochlubit rozsáhlými kompetencemi ve frontendovém i backendovém vývoji na míru, nasazování CMS, ERP či BI systémů.
Kromě toho se zaměřuje i na stavbu komplexních e-shopů a webových aplikací. Zároveň se však podílí na unikátních projektech, jako je kupříkladu výstavba velkých databází nebo zpracování a vizualizace velkého množství dat. V neposlední řadě pomáhá klientům s UX (uživatelskou zkušeností), UI (uživatelským rozhraním) a digitálním marketingem. Své zkušenosti využívá napříč několika obory, jakými jsou e-commerce, automotive, průmysl nebo logistika.
Navzdory strukturálním změnám zůstane značka BOOTIQ zachována, a to jako jedna z dceřiných firem celé skupiny. Každá z nich se přitom může pochlubit jedinečnou historií sahající desítky let nazpět, specializací v technologiích i unikátní lokální kulturou. K založení samotných společností BOOTIQ v Čechách a na Slovensku došlo v roce 2017. Vznikly spojením firem Marcela Červeného a Lukáše Nováka, k nimž se posléze přidal ještě Boris Zovčák.
První akvírovanou firmou skupiny byl před třemi lety Novasoft, který se specializuje na svět podnikového systému SAP. V témže roce došlo k další akvizici, a to digitální agentury Blueberry. Ta nyní patří právě pod BOOTIQ. Od roku 2020 je součástí skupiny rovněž slovenská společnost EEA a od loňska pak i brněnský Bluesoft.