Porcování plyšových medvědů
Audit výdajů ministerstva dopravy odhalil předražený provoz. Mezi provozními náklady figurovaly položky jako stovky plyšových medvídků se šálou ministerstva, mytí automobilu ministra dopravy v jednotkové ceně 500 korun osmatřicetkrát za měsíc či bonbóny TicTac za 50 korun. Ceny až čtyřnásobně převyšovaly obvyklé tržní ceny.
Radek John chce mít podle vlastních slov ministerstvo vnitra „vymazlené“. Úředníci ministerstva dopravy podle všeho již dávno vymazlení jsou. Co by jinak dělali s tolika plyšovými medvídky? Při náročné a stresující byrokratické práci se každý potřebuje občas přitulit.
Kačenka je hodná holka Kateřina Neumannová, prezidentka organizačního výboru mistrovství světa v lyžování v Liberci v roce 2009, nebude stíhána za více než stomilionový dluh, který po šampionátu zbyl. Podle policie Neumannová nenese odpovědnost, protože „se mohla domnívat, že dojde k naplnění rozpočtových a příjmových složek.“ Policie vzkazuje: stačí nasekat dluhy v dobré víře a nebudeme vás stíhat. Kateřině přece šlo o lyžování, má medaili a vůbec, je to hodná holka. Kdo by po ní mohl něco chtít? Peníze jí naslibovali protřelí politici, ale ani ty stíhat nelze, měli přece jenom „politickou“ zodpovědnost. Dieta podle Ratha Středočeský hejtman David Rath se odmítl zúčastnit oběda, na který jeho i ostatní hejtmany pozvala vláda. Oběd předcházel společnému jednání. Rath odmítl účast na „opulentním obědě“ jako nevhodnou v době úspor. Myslím, že stát na tom není ještě tak špatně, aby volení zástupci nemohli jít na pracovní oběd. Čekám na to, až David Rath rozešle do médií fotografie, na nichž za hejtmanským stolem demonstrativně pojídá suchou housku. Dobové negližé v Černošicích Město Černošice vydalo kalendář, prezentující jeho historické vily. V kalendáři se ovšem domy objevují jen jako pozadí spoře oblečených modelek v lascivních pózách. „Fotky jsme neschvalovali. Řeklo se, že se bude fotit v dobových kostýmech, víc jsme se nedozvěděli, dokud jsme neviděli výsledek,“ říká zastupitelka Daniela Göttelová. Autor fotografií chtěl zřejmě ukázat život smetánky na počátku 20. století. Jak by asi vypadaly fotografie inspirované bydlením dnešních ekonomických elit? Kopání do politické mrtvoly**
Bývalý a ministr životního prostředí Libor Ambrozek si postavil v Kyjově dům za 10 milionů korun. Celý objekt platil ze svých úspor. Je zjevné, že takovou částku mohl našetřit pouze čerpáním poslaneckých náhrad.
Podobných „kauz“ by bylo možné najít 281 za každé volební období. Dělá to každý, a kdo to nedělá, okrádá vlastní rodinu. Celá kauza je jen posledním hitem letošní okurkové sezóny. Spíš by mě zajímalo, zda je dům ekologicky zaměřeného Ambrozka pasivní. Jakto, že jeho střechu nezdobí solární panely?