Druhou devítku dokončíme nejpozději na jaře 2005, říká Ludvík Hainz
Na golfové mapě České republiky se třepotá další vlaječka, i když po dlouhotrvajícím období tropických veder jsou praporky na českých greenech spíše nebezpečně zplihlé než vesele vlající. Tím více, jedná-li se o nově vybudovaný golfový areál, pro který je bohatý příděl srážek více než žádoucí. Queen´s Park Golf Club Myštěves bohužel současnou nepřízní počasí hodně trpí, což se na fervejích a greenech zatím nedá přehlédnout. S jeho prezidentem Ludvíkem Hainzem jsme si popovídali v příjemných prostorách zámecké klubovny.
Jaká byla cesta od první myšlenky postavit golfové hřiště k otevření devíti jamek? Od existujícího projektu až do finální realizace to trvalo řádově dva roky a dá se říci, že cesta příliš trnitá nebyla. Děláme vše ve vlastní režii bez jakýchkoli dodavatelských firem s výjimkou závlah. Spolupráce s místními úřady byla bez problémů, jak v Myštěvsi, tak v Novém Bydžově i v Hradci Králové, nikde nevznikly potíže.
Kdo dal hřišti jeho podobu? Spolupracovali jsme s českými profesionály, protože projekt renomované zahraniční firmy zabývající se golfovou architekturou by byl vysoce nad rámec našich finančních možností. Hřiště projektoval Jaroslav Peterka, známý český golfový profesionál stojící za hřištěm v Cihelnách. S technickými detaily, jako umístění bankrů či tvarování greenů, nám pomáhal František Lébl, který je profesionálem v Líšnici.
Kdy plánujete dokončení osmnáctky? Během letošního podzimu a v zimě bychom rádi realizovali stavbu druhé devítky, optimistická verze předpokládá, že ji otevřeme na podzim v příštím roce, možná jaro roku následujícího.
Dlouhotrvající současná sucha vám radost nepřinášejí… Samozřejmě se podepsala na kvalitě fervejí, které nejsou pod závlahou. Bohužel máme omezenou vodní kapacitu, která je daná velikostí místního rybníka. Jedná se o rybník takzvaný „nebesář“, čili je v něm jen to, co do něj nateče po silných deštích ze spádové oblasti asi dvou set hektarů lesa. Kdyby tady tekla řeka, byla by to věc úplně jiná, jsme však limitovaní množstvím vody a samozřejmě preferujeme zalévání greenů a odpališť na úkor kvality fervejí. Jsme si toho vědomi, ale to jsou prostě přírodní podmínky, které tady těžko změníme.
Jaké máte cíle, kam bude hřiště směřovat? Po dokončení osmnáctijamkového hřiště nadále chceme, aby běžel devítijamkový public určený pro začínající hráče bez zelené karty. Mistrovská osmnáctka by měla už být výzvou pro dobrého golfistu, aby si na ní našel své potěšení ze hry. Další částí je rozvoj doprovodného programu k areálu. V zámku budujeme hotel na slušné úrovni s ubytovací kapacitou okolo třiceti lidí, aby byla možná i golfová turistika. Zázemí umožní i jiné společenské aktivity, pořádání rautů, školení, workshopů či rodinných oslav, protože jsou tu salonky a je tu gastronomické zázemí.