Jedničky a dvojky * Sázka na Železného * EuroInglyš * Freud v Izraeli * Kill all managers! * Seychelský vtipálek
Jedničky a dvojky. V současné digitální době se říká, že svět je binární: Buď jsi jednička, nebo nula. Ale co se stane, když se proti sobě v přímém televizním přenosu postaví jedničky a dvojky? Nedávno se v televizní diskusi (tenkrát ještě) jednička ČSSD Stanislav Gross utkala s reálnou dvojkou ODS Vlastimilem Tlustým. Vyhrála dvojka. Ve stejný čas v jiné televizi se jednička ODS Mirek Topolánek postavila proti (tenkrát ještě) dvojce ČSSD Jiřímu Paroubkovi. Vyhrála dvojka. Jednička může vyhrát nad jedničkou, dvojka nad dvojkou, ale dvojka nad jedničkou by zvítězit neměla nikdy. Taková situace ve dvou hlavních politických stranách už v inkriminované době představovala bezpečnostní riziko pro stát, vždyť ani vládní stranu ani opozici nevedl nejschopnější vůdce. Sociální demokraté si tuto hrozbu uvědomili, ze dvojky rychle udělali jedničku a z jedničky se stala nula. Řada je na ODS, jejíž jednička Topolánek už nechce jít do souboje s jedničkou ČSSD a do televize poslal papírovou dvojku Petra Nečase. Bude ODS kopírovat ČSSD a z dvojky rychle udělá jedničku?
Sázka na Železného. Na jednom byznys večírku jsem byl svědkem vysoké sázky. Šéf jisté velké společnosti při politické debatě u vína utrousil, že je přesvědčen o tom, že europoslanec Vladimír Železný jednou bude prezidentem České republiky. „Tak to si teda nemyslím,“ odpověděl mu jiný šéf velkého podniku. „Jako kdy?“ zeptal se. „Do deseti let,“ zněla odpověď. Oba uzavřeli sázku. O co? To zveřejníme až v říjnu 2015.
EuroInglyš. The European Union commissioners have announced that agreement has been reached to adopt English as the preferred language for European communications, rather than German, which was the other possibility.
As part of negotiations, Her Majesty Government conceded that English spelling had some room for improvement and has accepted a five-year phased plan for what will be known as EuroEnglish (Euro for short).
In the first year, „s“ will be used instead of the soft „c“. Sertainly, sivil servants will reseive this news with joy.
Also, the hard „c“ will be replased with „k“. Not only will this klear up konfusion, but typewriters kan have one less letter.
There will be growing publik enthusiasm in the sekond year, when the troublesome „ph“ will be replased by „f“. This will make words like „fotograf“ 20 per sent shorter.
In the third year, publik akseptanse of the new spelling kan be expekted to reach the stage where more komplikated changes are possible. Governments will enkourage the removal of double letters, which have always been a deterent to akurate speling. Also, al wil agre that the horible mes of silent „e“s in the languag is disgraful, and they would go.
By the forth year, peopl wil be reseptiv to steps such as replasing „th“ by „z“ and „w“ by „v“.
During ze fifz year ze unesesary „o“ kan be dropd from vords kontaining „ou“ and similar changes vud of kors be aplid to ozer kombinations of leters.
After zis fifz year, ve vil hav a reli sensibl riten styl. Zer vil be no mor trobls or difikultis and evrivun vil find it ezi tu understand ech ozer.
Ze drem vil finali kum tru.
Freud v Izraeli. Prezident Václav Klaus navštívil Izrael. Mise byla úspěšná, počasí skvělé, všechno příjemné, až na jednu věc, kterou si ale prezident bude dlouho pamatovat. Na důležitém banketu Česko-izraelské hospodářské komory v hotelu Dan Tel Aviv, kde byli hlavně byznysmeni, politici a lidé, kteří mají něco společného s Českou republikou, velvyslanec Michael Žantovský nepřivítal jeho, ale Václava Havla. Je třeba dodat všeobecně známou věc, že šéf naší ambasády je známým obdivovatelem bývalého prezidenta. Kdo to viděl a slyšel, smál se, nebo se styděl. „Byla to sranda, ale hlavně Freud, samozřejmě,“ psal mi SMS z Tel Avivu jeden z účastníků večeře.
Kill all managers! Ulice v centru Prahy jsou polepené malými bílými nálepkami velkosti cigaretové krabičky s neúprosnou výzvou: „Kill All Managers!“ Přesto na jednu někdo rukou připsal: „Pls, don´t do it!“
Vyprávěl mi jistý mladý bankéř, že když vycházel z jednoho z obchodu v Praze Na příkopě, nechtěně narazil do mladé ženy. „To mám tak ráda, ty zloděje v oblekách,“ vykřikla.
Dělnická třída se očividně probrala a zjistila, že ji někdo podvedl. Je vykradeno, majetek byl definitivně převeden, západní kapitalisté jim prodávají jídlo, jaké poctivý sedlák nedával ani prasatům. Je čas opět nastolit diktaturu proletariátu!
Co s tím manažeři, kteří budí v lidech nenávist a násilí, budou dělat, když je policie neuchrání? Leda se schovat doma na záchodě a odtud utéct na Seychely.
Seychelský vtipálek. Miliardář Radovan Krejčíř, který uprchl před spravedlností na Seychely, má skutečně smysl pro humor. Prý chtěl změnit jméno na Russell Knight. Je to opravdový rytíř bez bázně a hany. Výstižnější by bylo si zvolit příjmení Nightmare. To už ale není vtipné.