BAR POHODA Gita Civínová ve svém kyslíkovém baru Pohoda vsadila na relaxaci a odpočinek. Kromě oxygenoterapie nabízí zákazníkům i další služby. Kyslíkový bar Pohoda na pražských Vinohradech zařídila majitelka Gita Civínová tak, aby v něm zákazník především relaxoval.
**BAR POHODA
Gita Civínová ve svém kyslíkovém baru Pohoda vsadila na relaxaci a odpočinek. Kromě oxygenoterapie nabízí zákazníkům i další služby.
Kyslíkový bar Pohoda na pražských Vinohradech zařídila majitelka Gita Civínová tak, aby v něm zákazník především relaxoval. Kromě koncentrátoru kyslíku zakoupila také masážní křeslo a nabízí tedy kombinaci prožitků.
S kyslíkem se bývalá ředitelka gymnázia seznámila před čtyřmi lety v Karlových Varech, kde byla na rekreačním pobytu. Hotel, ve kterém bydlela, nabízel mimo jiné oxygenoterapii. „Asi po páté inhalaci jsem kopečky v okolí zvládala lépe. Cítila jsem účinek na vlastní kůži. Zaujalo mě to natolik, že jsem zašla za ředitelem hotelu a vyzvídala, co je to vlastně za přístroj a odkud ho mají,“ vzpomíná.
Možnosti využití kyslíku ji nadchly natolik, že zakoupila první přístroj, který umožňoval inhalace, a začala podnikat. „Jednalo se o zásobník kyslíku, který vypouštěl vzduch do okolí. A to, i když se zrovna neinhalovalo. Zásobník se proto musel měnit, což nebyla levná záležitost,“ vysvětluje Civínová.
S tímto problémem jí pomohla sestra, která žije na Slovensku. Právě ta se pídila po vhodnějším přístroji a objevila koncentrátor kyslíku, jehož provoz je levnější. Kyslík se inhaluje prostřednictvím masky či speciálních brýlí, a po připojení zvláštní pistole umožňuje také jemnou masáž obličeje.
Přímo na oxynogenoterapii přijdou do baru Pohoda průměrně tři až čtyři lidé denně. „Zatímco na kosmetiku chodí především ženy, inhalace láká i muže. Zajímá je více ta technická stránka věci,“ popisuje Civínová. Za dvacet minut inhalování zaplatí zákazník 180, za půl hodiny 240 a za čtyřicet minut 300 korun. Štamgasti si zakupují zvýhodněné permanentky.