Téměř tisícovka žen a mužů, kteří každoročně opouští řady armády, může pomoct českým firmám. Ministerstvo obrany teď spolu se Svazem průmyslu a dopravy ČR hledá nejjednodušší a rychlé řešení.
Několik personalistů armády a ministerstva obrany před nedávnem vyrazilo na workshop, kde s nimi diskutovali zástupci mnoha firem včetně IBM či ČEZ Distribuce. Vojákům a resortním úředníkům se snažili ukázat aktuální trendy v nabírání nových zaměstnanců tak, aby i odcházející příslušníci armády věděli, co je v civilu při pohovorech a hledání nové práce čeká.
“Zaměříme se na podporu příslušníků armády, kteří odcházejí do civilu. Na webu máme uvedeny firmy, které mají o zaměstnání veteránů zájem. Chystáme pro ně prezenční i online vzdělávací kurzy a nabídneme také speed dating mezi firmami a vojáky,“ tvrdí Milena Jabůrková, viceprezidentka Svazu průmyslu a dopravy ČR.
Svaz i jednotlivé firmy zpozorněly právě nyní i proto, že během několika týdnů končí kontrakt v ozbrojených silách stovkám vojáků a vojaček. Zájem o ně mají například regionální autobusoví dopravci či společnosti Autocont, Siemens, Čepro, Makro nebo ArcelorMittal Ostrava.
Že ale budou právě bývalí příslušníci armády těmi, kdo citelně vypomůže českému průmyslu a postupně nahradí stále problematičtější příval pracovníků z Ukrajiny, reálné není.
Souhlasíte s navýšením limitu pro příchod pracovníků z Ukrajiny?
Dále čtěte:
Nezaměstnanost klesla na 2,6 procenta. Bez práce je nejméně lidí od roku 1997
Zkrácení pracovní doby? Na takový experiment nejsou lidi, zní z byznysu
Nenáviděné povolání: v Německu chybí tisíce kamioňáků, firmy varují před kolapsem