Amatéři v Poděbradech

22. 5. 2003
Autor: Euro.cz

Unisys Cup patřil Babickému a Kvídové

Druhá zastávka turnajové série Czech Golf Amateur Tour se pod názvem Unisys Cup konala o víkendu 10. a 11. května v Poděbradech. Dík vynikajícímu výkonu v druhém kole si vítězství odvezl Alan Babický, mezi ženami zvítězila Petra Kvídová.
Byť turnaji přálo jindy nevyzpytatelné jarní počasí, první soutěžní den přinesl nečekaně vysoké výsledky. Mnoho papírově silných hráčů nedokázalo na hřišti s celkovým parem 71 pokořit hranici 80 ran. Nejlepší výkon v kategorii mužů (75) předvedl Pavel Máj z pražského Erpetu, s odstupem jedné rány následován trojicí tvořenou Petrem Němečkem, Vladimírem Velenským a Pavlem Kordou. Z žen si nejlépe vedla štiřínská favoritka Petra Kvídová s výborným skóre 74 ran. Druhá a poslední hráčka, která v sobotu zahrála pod 80 úderů, byla Zuzana Mašínová (77).
V nedělním kole se o pozornost důrazně přihlásil Alan Babický z Čechie, který si v letošní sezoně již připsal jedno turnajové vítězství mezi mid-amatéry. Přestože na prvních dvou jamkách zahrál celkem tři rány nad par, dokázal se dík dvěma birdie za sebou na 6. a 7. jamce vrátit zpět do hry a kolo dokončil se skóre 70 ran. S velkým náskokem šesti úderů zvítězil před Petrem Němečkem, kterému patřilo druhé místo i na předchozím turnaji Czech Golf Amateur Tour 2003 v pražském Motole. V kategorii žen se nekonalo žádné velké překvapení, Petře Kvídové stačilo 78 ran na pohodlné vítězství před Zuzanou Mašínovou.