Skoro by se mu dalo odpovědět, že na to, jaké je zde prostředí by se mohl zajít zeptat do americké společnosti Hewlett Packard dodávající informační technologie Všeobecné zdravotní pojišťovně. Její ředitel Kabátek v době, kdy Shapiro se svou iniciativou vystoupil, zrovna poslal na nucenou dovolenou pět zaměstnanců IT oddělení, protože si od HP, kterému zadávali zakázky, nechávali platit skromné lyžařské zájezdy do Alp.
Nebo ho upozornit na to, že jeho kanadský kolega Jelinek, který se kampaně rovněž účastní, byl v Česku během se kariéry v tuzemském byznysu namočen do různých nepříliš vonících příběhů.
Přejděme, že velvyslanecký post v Praze bývá pravidelně přidělován významnému sponzorovi volební kampaně aktuálního prezidenta
Přejděme i skutečnost, že zrovna velvyslanecký post v Praze bývá pravidelně přidělován významnému sponzorovi volební kampaně aktuálního prezidenta, což by u nás vnímal jako evidentní korupci nejen vrchní státní zástupce z Olomouce Ivo Ištvan.
Ten, kvůli pracovnímu fleku ve státních službách za politickou, tedy nikoli finanční, podporu strčil do basy několik poslanců a výsledkem bylo něco, co silně připomíná státní převrat.
Mimochodem jeden starší český vtip zdůvodňuje, že v USA nikdy nebyl státní převrat skutečností, že tam není americká ambasáda. Je to sice vtip, ale návštěvy amerického velvyslance na Babišově Čapím hnízdě postaveném za dost pravděpodobně zpronevěřené evropské dotace až tak vtipné nejsou.
Stejně jako nebývalý a hodně nadstandardní zájem ambasády o připravovaný nový zákon o státním zastupitelství. Ten je bezesporu vnitřní věcí demokratického českého státu a jakémukoli velvyslanci do jeho přípravy a projednávání nic není.
Ano, korupce je problém existující na celém světě a je třeba s ní bojovat. Nikoli však velkoústými mediálními kampaněmi, které pomáhají jen populistům křičícím „Všeci tu kradnů“ a označujícím demokraticky parlament za žvanírnu.
Čtěte další komentáře autora: