Stuchlík podle svých slov dává knoflíčky běžně jako dárek, ale v normálním sortimentu Le Premier je prý nenajdete. Pirát Hřib dar přijal s výhradou, že o něm bude muset učinit záznam na internetovém fóru, jak je u pirátské strany dobrým zvykem. Jenže když krabičku s cenným dárkem otevřel, zjistil, že manžetové knoflíčky jsou vyrobené z bílého zlata. Nechal knoflíčky ocenit u zlatníka a zjistil, že mají cenu asi 20 tisíc korun.
„To už přesahuje hranici toho, co je akceptovatelné“ řekl Hřib. A knoflíčky překvapenému Stuchlíkovi vrátil. Ne každý pirát si nechá pro kus zlata vrtat koleno.
Mluvčí jako spotřební zboží
Říká se, že revoluce požírá své děti.
Babišova vláda zatím, jak se zdá, stravuje hlavně tiskové mluvčí. Po pár měsících se z lidí plných elánu stávají vyčerpané a podivně mumlající bytosti, které z posledních sil utíkají někam hodně daleko od Strakovy akademie.
Babišova vláda funguje jen něco málo přes rok, ale už se v ní vystřídaly tři tiskové mluvčí. První z nich, bývalá redaktorka České televize Barbora Peterová, vysoké pracovní tempo nevydržela a Babiš se jí zbavil po 195 dnech. Loni v červnu pak na Úřadu vlády přivítal náhradu, politickou redaktorku Primy Petru Doležalovou. Ani ona nevydržela práci dnem i nocí. Na začátku března se novou mluvčí stala někdejší moderátorka Novy Jana Adamcová. Jako celoživotní sportovkyně má jisté předpoklady k tomu, aby přežila déle než půl roku.
Se svou funkcí se loučí také mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Milan Řepka. Jak uvádějí zdroje Odposlechu, raději se už na konci února „hodil marod“, aby nemusel převzít výpověď. Řepka se proslavil hlavně tím, že si zablokoval na Twitteru několik kritických žurnalistů.
Ale také tím, že nechal šéfku resortu Martu Novákovou veřejně se ztrapnit, když v České televizi komentovala vysoké ceny mobilních operátorů.
Spolu v bytě
Podle čerstvých statistik Bezrealitky.cz se inzerát na pronájem bytu na serveru moc neohřeje. Pronajímatel jej stáhne vprůměru už za sedm dnů. Jinak by si zřejmě zavařil ucho. V Praze připadá na jeden byt více než 40 zájemců, ty nejzajímavější inzeráty sesbírali 650 reakcí. Ale nehledejme na krizi bydlení pořád dokola jen negativa. Vzhledem k tomu, že se na trhu žádné velké změny v brzké době patrně neodehrají, má Odposlech pro zájemce tip. Spolubydlení. Ne, nemyslíme jen na mladé, kteří se budou ve víru bujarých večírku cítit jako doma - podle průzkumů je až 18 procent lidí, kteří praktikují spolubydlení, mnohdy i ve stejném pokoji, starších 39 let. Obecně nepříliš tolerantní Češi se tak mohou naučit být více společenští, tolerantnější i ve zralém věku, sdílení je ostatně světovým trendem, i když se zatím netýká toaletního papíru nebo potravin v ledničce. Koncept komunitního bydlení, na kterém u nás zatím developeři vždy pohořeli, se tak konečně stává hitem i v Česku. Na západ od nás je oblíbený i mezi seniory, takže nezoufejme, jdeme s dobou, na stáří sami nezůstaneme. Jen demografické křivce patrně krize bydlení příliš neprospěje - jestli totiž něco „ekonomičtí“ spolubydlící sdílet odmítají, tak jsou to malé děti. •