Menu Zavřít

Cesta k lepšímu spánku

23. 9. 2019
Autor: Euro.cz

O tom, že kvalitní postel a matrace může zlepšit kvalitu spánku, a tím i celkovou kvalitu života ví své česká značka Johann Malle

Značka, která je synonymem dokonalého spánku. I tak by se dala jednou větou popsat tradiční česká značka Johann Malle. S ředitelem této společnosti, panem Pavlem Smítalem, jsme se bavili například o tom, čím jsou postele této značky výjimečné, proč by měl zákazník dát přednost posteli vyrobené v České republice nebo proč v ložnici vsadit na ryze přírodní materiály.

* > Kořeny vaší firmy sahají až do roku 1913. Jak se vaše značka za více než 100 let působení na trhu vyvíjela?

Začátky firmy jsou kupodivu spojeny s rukodělnou dílnou na obuv a sedla a až následně s výrobou kvalitních matrací z přírodních materiálů. Po druhé světové válce byla výroba pozastavena, zkušenosti se však během komunistického režimu a po sametové revoluci předávaly z generace na generaci. Roku 2007 pravnuci zakladatele obnovili komerční výrobu, v roce 2010 do společnosti Johann Malle vstoupila investiční skupina WIS Group Europe, která se v roce 2014 stala stoprocentním vlastníkem značky. V současnosti se značka Johann Malle nezaměřuje pouze na výrobu prvotřídních matrací, ale také kontinentálních postelí a doplňků. Stále je však stejnou rukodělnou dílnou jako při svém vzniku.

* > V souvislosti s postelemi a matracemi Johann Malle užíváte přídavek luxusní. Co je na nich tak výjimečného?

Za postelemi i matracemi Johann Malle stojí desítky hodin ruční práce českých zaměstnanců. Při výrobě je kladen důraz i na ten nejmenší detail a samozřejmostí jsou nejkvalitnější přírodní materiály. Jedinečnost kontinentálních postelí Johann Malle je založena na speciální konstrukci i výjimečném designu. V neposlední řadě je třeba zmínit, že návrhy všech postelí i matrací vycházejí ze znalostí lidského těla a jeho potřeb při spánku.

* > Zmínil jste, že za výrobou postelí a matrací stojí čeští zaměstnanci. Proč by podle vás měl dát zákazník přednost posteli či matraci vyrobené v České republice?

Jsme opravdu hrdí na to, že zaměstnáváme pouze české zručné řemeslníky a také že výroba probíhá v České republice. Dokonce některé z našich postelí jsou vyrobeny z kvalitního dřeva z českých lesů. A důvodů, proč dát přednost českým produktům, je hned celá řada. Můžeme mluvit například o ekologickém hledisku. Naše postele, matrace a doplňky necestují napříč světem, a jejich přeprava tak nezatěžuje životní prostředí. Další předností je skutečnost, že můžeme podrobně kontrolovat celý proces výroby a zákazník může v případě potřeby velmi jednoduše produkt uzpůsobit svým potřebám. Zakládáme si také na tom, že si u nás mohou zákazníci zapůjčit matraci domů a vyzkoušet, zda jim zvolená tuhost vyhovuje.

* > Uvádíte, že vaše matrace a postele jsou vyrobeny z ryze přírodních materiálů. Jak se tyto materiály odrážejí na kvalitě spánku?

Máte pravdu, na výrobu postelí i matrací využíváme stoprocentně přírodní materiály, mezi které patří dřevo, vlna, koňské žíně, bavlna nebo len. Některé produkty jsou však vyrobeny i z exotičtějších materiálů, například z hedvábí, kokosového nebo konopného vlákna či koňské žíně. A proč jsou v případě výběru matrace přírodní materiály lepší volbou než ty syntetické? Naše matrace jsou sendvičově poskládány z přírodních složek bez použití lepidla. Jsou hypoalergenní a vhodné také pro osoby s nadváhou a s bolestmi zad. Tyto matrace, které se principiálně navracejí ke spánku našich předků, jsou opravdovou zárukou kvalitního spánku v co nejtěsnějším kontaktu s přírodou.

* > Kromě již zmíněných postelí a matrací nabízíte také doplňky. O jaké doplňky se jedná?

V naší nabídce doplňků najdete noční stolky a komody, které svým designem dokonale ladí ke kontinentálním postelím, a postelová čela. Nabízíme také svrchní podložky, jež ještě umocňují komfort při spánku, a kvalitní ložní příslušenství. •

bitcoin_skoleni

Zaměstnáváme české zručné řemeslníky, výroba probíhá výhradně u nás a některé z postelí jsou vyrobeny z kvalitního dřeva z českých lesů.

  • Našli jste v článku chybu?