Menu Zavřít

Čína zakázala vydávání nových kryptoměn. Bitcoin oslabuje

4. 9. 2017
Autor: Profimedia.cz

Čína dnes zakázala jednotlivcům a organizacím získávat finance prostřednictvím primární nabídky mincí (ICO), která se používá při vydávání nových kryptoměn. Tato praktika představuje nelegální získávání financí, uvádí se v prohlášení centrální banky, regulačního úřadu pro burzy a banky a dalších vládních úřadů zveřejněného na internetových stránkách centrální banky. Nejznámější digitální měna bitcoin v reakci na zprávu oslabuje.

ICO se staly rájem pro podnikatele v oblasti digitálních měn jak v Číně, tak po celém světě. Umožňují získat rychle vysoké částky vytvořením a prodejem digitálních „poukázek“ bez regulačního dohledu.

Organizace a jednotlivci, kteří dokončili získání prostředků prostřednictvím ICO, by měli okamžitě učinit všechna opatření k navrácení těchto financí, uvádí se v prohlášení.

Kurz bitcoinu k dolaru BTCUSD Chart


Přijde digitální ráj na zemi? Čtěte více

 Spolek Paralelní Polis v pražských Holešovicích sdružuje hackery a nadšence pro nové technologie


Nabídka digitálních měn v Číně v letošním roce prudce vzrostla. Tisková agentura Nová Čína v červenci uvedla, že v zemi se již uskutečnilo 65 primárních nabídek, při kterých 105 tisícům jednotlivců v zemi poskytlo 2,62 miliardy jüanů (8,8 miliardy korun). Za svůj zdroj označila vládní organizaci, která sleduje internetovou finanční aktivitu, napsala agentura Reuters.

MM25_AI

Bitcoin, který je nejznámější a nejvíce obchodovanou kryptoměnou, reagoval na zprávu oslabením. Podle údajů agentury Reuters klesl dopoledne v Evropě o 6,4 procenta na 4312 dolarů (105 680 korun), když o víkendu stoupl až na 4980 dolarů. Čína je velkým trhem pro obchody s bitcoiny a rozhodnutí čínské centrální banky může zastavit důležitý zdroj poptávky po této měně.

Čtěte také:

Burger King má vlastní kryptoměnu. Další velké firmy mohou následovat

Alternativní platidla: deset a jeden způsob, jak být na mizině

Komentář: Kryptoměny, útěk ze světa dospělých


  • Našli jste v článku chybu?