Poté jí poslal pár ručně šitých hnědých semišových polobotek a vzápětí přišla i žádost o ruku.
Wanda se provdala do pohádkového života plného večírků, které se neobešly bez bot od jejího manžela a někdy ani bez něj. Porodila mu šest dětí. Společné štěstí ale trvalo jen do roku 1960, kdy její o třiadvacet let starší manžel zemřel.
Wanda Ferragamová se rázem z ženy v domácnosti a manželovy „ozdoby“ stala šéfkou obuvnického a módního impéria, v jehož čele nakonec stála bezmála šedesát let, z toho dvacet jako generální ředitelka. Jak postupně děti dorůstaly, zapojovaly se do rodinné firmy. Pracovaly v ní všechny a dnes některá místa zaujaly i jejich děti.
Ukázalo se, že někdy kvedení společnosti stačí jen dobré nápady, selský rozum a houževnatost. Obchodní vzdělání Wanda Miletti neměla. Byla vychovaná jako slušné děvče z jihu, aby uměla vařit a starat se o domácnost. Nakonec dokázala, že se umí postarat o mnohem víc. Co se týče sortimentu, začala rychle s jeho rozšiřováním. K dámské obuvi brzy přidala i ladící kabelky a hedvábné šátky, na které si Italky potrpí. Hlavní designérkou jmenovala svou tehdy devatenáctiletou dceru Fiammu, která zdědila nadání po otci. Spolu s ní rozjela byznys, který rychle překročil hranice poctivě vedené zakázkové výroby a směřoval do konfekční výroby luxusního zboží. Z pohodlí bot nikdy neslevily a řemeslnou dovednost promítaly i do dalších výrobků.
Nestačilo jen nastavit pravidla pro výrobu, ale i pro zaměstnávání vlastních dětí tak, aby dokázaly firmu společně řídit a nehádaly se. Každé mělo na starost něco jiného a všechny měly stejný plat.
Jak prosté a funkční.
Salvatore Ferragamo možná ani netušil, jak dobře si vybral, když svou Popelku požádal, aby si sundala střevíček.
Obchodní vzdělání Wanda Miletti neměla. Byla vychovaná jako slušné děvče z jihu, aby uměla vařit a starat se o domácnost. Nakonec dokázala, že se umí postarat o mnohem víc.
O autorovi| Klára Donathová, donathova@mf.cz