Po červnovém poklesu se v maloobchodě obnovil růst, a to ve všech hlavních sortimentních skupinách prodejen. Růst tržeb v "čistém" maloobchodě (bez prodeje a oprav motorových vozidel a prodeje pohonných hmot) o 7,3 % byl nejvyšší od počátku roku.
Za potraviny zaplatili zákazníci o 6,9 % více než ve stejném období loňského roku, za nepotravinářské zboží o 7,5 % více. Tržby za prodej a opravy motorových vozidel a prodej pohonných hmot vzrostly o rovná dvě procenta. Prodej automobilů sice oproti loňskému červenci klesl o 2,2 %, ale tržby za jejich opravy vzrostly o 6,9 % a za prodej pohonných hmot o pět procent.
Ceny průmyslových výrobců klesají už půl roku. Levnější než v srpnu loňského roku byly především produkty rafinerského zpracování ropy (o 14,9 %), kovy a kovodělné výrobky (o 4,1 %), ceny se snížily i v chemickém a farmaceutickém průmyslu (o 2,8 %). Naopak vzrostly ceny výroby a rozvodu elektřiny, plynu a vody (o 5,9 %). Ceny rostlinných výrobků poklesly o 14,2 % především kvůli levnějším bramborám, zelenině, olejninám a obilovinám. Ceny živočišných výrobků byly v srpnu meziročně také nižší (o 15,1 %). Nejvíce se na tom podílela levnější drůbež, prasata a vejce. Podražilo pouze mléko a jateční skot.
Z grafu je patrno, že produkce brambor by letos (při předpokládaném stejném výnosu) měla být asi o třetinu nižší než loni. Bramboráři tvrdí, že čísla neodpovídají skutečnosti a že podle jejich informací by mělo být osázeno stejné množství ploch jako v přecházejícím roce. Český statistický úřad ale trvá na tom, že čísla jsou správná. Rozpor zřejmě vznikl tím, že ČSÚ přešel na metodiku EU. Ta počítá jen se skutečnými zemědělci, a proto nezahrnuje pěstitele, kteří si brambory pěstují jen pro svou vlastní potřebu. Předností nové metodiky je podle statistiků vyšší vypovídací hodnota údajů pro úředníky Ministerstva zemědělství ČR.