Bulharské potíže ČEZ
Bulharská Státní energetická a vodní regulační komise nepovolila dle serveru Tyden.cz elektrárenské skupině ČEZ, aby spojila tři tamní regionální distributory. ČEZ přitom již koncem srpna oznámil, že tři bulharské firmy sloučí do jediné. Od distribučních společností oddělil prodejní aktivity a vyčlenil je do nově zřízené společnosti ČEZ Elektro Bulgaria, jež prodává elektřinu koncovým zákazníkům v Bulharsku.
Ne větrníkům na Hodonínsku
V Nenkovicích na Hodonínsku nebudou plánované větrné elektrárny o výšce sto metrů. Výstavbu čtyř stožárů nepovolil stavební úřad a firma MBBF Viventy česká, která chtěla do výstavby investovat až 400 milionů korun, neuspěla ani s odvoláním ke krajskému úřadu. K výstavbě vydal v únoru nesouhlasné stanovisko také krajský odbor životního prostředí, elektrárny by prý narušily okolní krajinu. Proti stavbě stáli i ochránci přírody, ornitologové, okolní obce a občanské sdružení Za malebné Kloboucko a jeho okolí.
Zkapalněný plyn z Norska
Norsko zahájilo provoz největšího evropského závodu na zkapalněný zemní plyn (LNG). Plyn se bude ze zásobníků závodu převážet tankery pro zákazníky v Evropě a v USA. Závod na LNG se nachází na ostrově Melkoya poblíž Hammerfestu a plyn do něj proudí plynovodem dlouhým 143 kilometrů z naleziště Snohvit v Barentsově moři. Těžební vrty se nacházejí na dně zhruba 300 metrů pod hladinou moře.