Menu Zavřít

Fakulta informatiky ČVUT se otevře nadaným studentům, pořádá svůj první hackathon

9. 2. 2020
Autor: Utar, Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

Hackathony hýbou technologickým světem. Tak by se dal nazvat boom těchto hromadných akcí se zaměřením na moderní technologie, jejichž cílem je zaujmout neotřelým nápadem. Nedávno na jedné takové akci vznikla například náhrada za tolik propíraný „e-shop na elektronické dálniční známky“ za 401 milionů korun. I díky obrovskému potenciálu těchto sešlostí se nyní rozhodla vlastní akci uspořádat Fakulta informačních technologií Českého vysokého učení technického (FIT ČVUT). Své laboratoře historicky poprvé otevře všem zájemcům z řad studentů středních a vysokých škol.

„Fakulta disponuje špičkovým technologickým zázemím. Rozhodli jsme se toho využít a nabídnout studentům jedinečnou možnost stát se na chvíli součástí toho nejlepšího z fakultního výzkumu,“ říká absolvent fakulty a hlavní organizátor akce nazvané HackFIT Lukáš Brchl. Sám má už s podobnými akcemi pozitivní zkušenosti, nedávno se svým týmem uspěl na Space Application Hackathonu s projektem Dronetag. „Hackathony obecně nejsou jen hraní si s technologiemi,“ vysvětluje Brchl.

Do soutěže se mohou hlásit jak hotové tři až pětičlenné týmy,
tak jednotlivci z řad studentů středních a vysokých škol. Ti pak mohou
vlastní tým vytvořit až v rámci 24 hodin trvající akce. Hlavními tématy jsou
umělá inteligence, IoT (Internet of Things – internet věcí) , robotika, práce
s otevřenými daty a softwarové aplikace. „HackFIT je však určen i těm,
kteří žádnou představu o tématu nemají. Mohou se však na místě přidat do
jakéhokoli týmu, vytvořit si svůj vlastní tým nebo si na základě odborných
workshopů s mentory téma vymyslet sami,“ dodává Brchl.

Soutěží se o 50 tisíc korun

Na závěr akce týmy svůj projekt odprezentují před experty z praxe. Ty budou mít mladí talenti k ruce po celou dobu konání a budou jim volně k dispozici ke konzultacím. Hlavní motivací pro účastníky je vedle propojení na vlivné lidi z oboru také finanční odměna 50 tisíc korun pocházející od hlavního sponzora akce, mladoboleslavské automobilky Škoda. Na vítěze jednotlivých kategorií pak čekají neméně zajímavé ceny v podobě robota DJI RoboMaster či exkluzivní exkurze do prostor, kde se konstruují kosmické rakety nebo satelity.

Vstup na akci je zdarma, pro účastníky je zajištěno i občerstven. Uzávěrka pro podání přihlášek je 20. února 2020, kapacita je omezena pouze na 15 týmů.

bitcoin školení listopad 24

  • Našli jste v článku chybu?