„Fakulta disponuje špičkovým technologickým zázemím. Rozhodli jsme se toho využít a nabídnout studentům jedinečnou možnost stát se na chvíli součástí toho nejlepšího z fakultního výzkumu,“ říká absolvent fakulty a hlavní organizátor akce nazvané HackFIT Lukáš Brchl. Sám má už s podobnými akcemi pozitivní zkušenosti, nedávno se svým týmem uspěl na Space Application Hackathonu s projektem Dronetag. „Hackathony obecně nejsou jen hraní si s technologiemi,“ vysvětluje Brchl.
Do soutěže se mohou hlásit jak hotové tři až pětičlenné týmy,
tak jednotlivci z řad studentů středních a vysokých škol. Ti pak mohou
vlastní tým vytvořit až v rámci 24 hodin trvající akce. Hlavními tématy jsou
umělá inteligence, IoT (Internet of Things – internet věcí) , robotika, práce
s otevřenými daty a softwarové aplikace. „HackFIT je však určen i těm,
kteří žádnou představu o tématu nemají. Mohou se však na místě přidat do
jakéhokoli týmu, vytvořit si svůj vlastní tým nebo si na základě odborných
workshopů s mentory téma vymyslet sami,“ dodává Brchl.
Soutěží se o 50 tisíc korun
Na závěr akce týmy svůj projekt odprezentují před experty z praxe. Ty budou mít mladí talenti k ruce po celou dobu konání a budou jim volně k dispozici ke konzultacím. Hlavní motivací pro účastníky je vedle propojení na vlivné lidi z oboru také finanční odměna 50 tisíc korun pocházející od hlavního sponzora akce, mladoboleslavské automobilky Škoda. Na vítěze jednotlivých kategorií pak čekají neméně zajímavé ceny v podobě robota DJI RoboMaster či exkluzivní exkurze do prostor, kde se konstruují kosmické rakety nebo satelity.
Vstup na akci je zdarma, pro účastníky je zajištěno i občerstven. Uzávěrka pro podání přihlášek je 20. února 2020, kapacita je omezena pouze na 15 týmů.