- Během summitu NATO se nejmocnější státníci světa na Pražském hradě rozloučili s Václavem Havlem coby českým prezidentem. Šéf NATO George Robertson a francouzský prezident Jacques Chirac mu předali dar - faksimile washingtonské smlouvy v kožených deskách. (Kdyby Havel s rozlučkovým večírkem posečkal, mohl se kochat smlouvou vázanou v kůži Saddáma Husajna.)
- Předseda KSČM Miroslav Grebeníček nazval amerického prezidenta Bushe „planetárním magorem“. (Pokud ovšem porovnáme intenzitu zmagoření otce, syna i ducha rodiny Grebeníčkových s hodnotami naměřenými u dynastie Bushových, má uherskohradišťská famílie stále ještě navrch.)
- Výrobnu umělých pryskyřic ústecké Spolchemie zničil rozsáhlý požár. Obyvatelům města policie doporučila nevycházet, neotvírat okna a vyhýbat se kontaktu s kouřem. (Polabská chemie všechno živé zabije.)
- Jiří Balvín zůstává ředitelem České televize. Při hlasování o důvěře v Radě ČT „přežil“ o jediný hlas. Pozorovatelé soudí, že napětí mezi radními a Balvínovým vedením bude dále eskalovat. (Rtuť teploměru klesá, příroda se ukládá ke spánku a s blížícím se slunovratem se teplomilné kavky chystají uhnízdit v dutinách velína.)
- Češi a Američané se již dohodli, že Rádio Svobodná Evropa se odstěhuje z budovy někdejšího Federálního shromáždění v centru Prahy do bezpečnější lokality. (Občané se již mohou těšit na nové obchodní centrum HyperIndra a multiplex DubCzech.)
- Na fotbalovou Spartu začíná doléhat hluboká krize, sportovní i finanční. (Až klub zkrachuje, vznikne na Letné kozí farma. Košťál a rozsáhlá pastviska najdou náhradní uplatnění.)
- Další zahraniční investor dává Česku adié. Českolipská Varta Aku, výrobce baterií do mobilů, propouští 344 zaměstnanců a výrobu hodlá přenést do Asie, kde jsou nižší náklady na pracovní sílu. (Čeští dělníci, na rozdíl od čínských, už nejsou na baterky.)