Premiér současně hájil pondělní rozhodnutí nevpustit diváky na Světový pohár v biatlonu na Vysočině. "Pokud to nikdo nepochopil, je to akce nad 100 tisíc lidí," uvedl. Naposledy se světový pohár konal v Itálii, odkud podle něj jeden nakažený divák odjel do Německa. Rada podle Babiše v tomto případě rozhodla správně, a to na doporučení hlavní hygieničky Evy Gottvaldové.
O případném zákazu akcí a shromáždění nad 5000 lidí mluvil v úterý ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Opozice vládu kritizovala v souvislosti s omezením Světového poháru v biatlonu za nejednotný postup. Seznam větších akcí připravilo před dnešním jednáním rady ministerstvo vnitra. "Diskutovali jsme o tom, jaká je aktuální situace. Vzhledem k tomu, že nedošlo k nárůstu počtu infikovaných, jsme se rozhodli pouze v tom směru, že akce nad 5000 osob budou hlášeny na příslušnou krajskou hygienickou stanici. Ta potom vyhodnotí případná další opatření," řekl novinářům Hamáček.
Hamáček odmítl tvrzení, že se členové vlády v hledání opatření přetahují. "To není žádná soutěž. Jako ministerstvo dáváme návrhy a vstupujeme do diskuse, posloucháme a vzájemně si vyměňujeme argumenty. Ve chvíli, kdy ministerstvo zdravotnictví řekne, že nedošlo k dalšímu rozvoji (šíření nemoci), neznamená to, že máme tlačit na nějaké řešení, které může přijít v čase," uvedl k premiérem odmítnutému návrhu vnitra na vyhlášení nouzového stavu. Doplnil, že se zajištěním ochranných pomůcek pomůže opatření ministerstva zdravotnictví. Otázku velkých shromáždění zase částečně ošetří nahlašovací povinnost.
Bezpečnostní rada počítá kvůli koronaviru s dalšími zasedáními, termín následujícího zatím politici neohlásili. V pátek dopoledne se vedení bezpečnostní rady sejde s hejtmany. "Byl bych rád, aby tady byla standardní cesta informování," uvedl Hamáček k jednomu z cílů plánované schůzky. Odmítl přitom blíž komentoval postup pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), který ráno informoval o pražské pacientce, jejíž test ale zatím neprošel oficiálním potvrzením.
Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly je v případě omezení hromadných akcí nutné postupovat obezřetně. Kdyby stát podle něj na několik měsíců zablokoval veškeré akce, mohl by způsobit "obrovské národohospodářské škody". "Pokud dojde k prvnímu přenosu, tak to zvážíme, ale nyní je míra rizika velice malá," uvedl na tiskové konferenci.