„V jedné písničce Richarda Mullera se zpívá: Štěstí je tak krásná a přepychová věc… a já s tímto více než souhlasím. Díky tomu jsem si uvědomil, že je štěstí velmi těžko uchopitelné, protože si je neumíme, nebo abych byl sebekritický, protože jsem si štěstí neuměl dlouho pojmenovat. Když si umíte pojmenovat, co pro vás štěstí znamená a vy to máte, tak jste nejbohatší člověk na Zemi. Každý jsme jiný a každý své štěstí prožívá jinak a to, že je prožíváme, si uvědomíme ve chvíli, když je ztratíme! Já si to již několikrát za život uvědomil a zjistil, že štěstí se nehledá, ale je v nás samotných. “
Miloš Staněk
„ŠTĚSTÍ JE VNITŘNÍ RADOSTNY POCIT Z TOHO, ZE MATE SCHOPNOST VÍC PRACOVAT A UČIT SE NEŽ LENOŠIT, VÍC
DÁVAT než dostávat, vidět slunce TAM, KDE JSOU MOMENTÁLNĚ MRAKY, A ROZDÁVAT LÁSKU, I KDYŽ VÁM SE JÍ ZROVNA NEDOSTÁVÁ.“ Jana Horáková
„Štěstí, nebo spíše schopnost jeho prožitku, je do značné míry dána schopností udržovat své vědomí v přítomnosti. Jsou lidé nešťastní, kterým objektivně nechybí nic. A lidé, kteří od života dostali ty nejhorší karty, přesto jsou radostní a tvrdí o sobě, že jsou šťastni. Řekla bych tedy, že štěstí je otázkou perspektivy.“
Tatiana Frohlich
„Nevím přesně, co z toho mi dělá největší radost — jestli východy nebo západy slunce vysoko nad mraky, nebo samotný fakt, že cestuju. Cestování je hrozně důležité pro perspektivu. Není asi náhoda, že xenofobové se většinou rekrutují z řad lidí, kteří necestují, buď proto, že nechtějí, nebo proto, že nemůžou. Miguel de Unamuno, španělský spisovatel, řekl: Fašismus léčíme čtením, rasismus cestováním. “
Míra Valeš
„ŠTĚSTÍ. SAMA HO TEĎ HLEDÁM. MYSLÍM TÍM V SOBĚ. OPRAVDOVÉ ŠTĚSTÍ VYCHÁZÍ URČITĚ ZEVNITŘ. DOVOLIT SI BYT ŠTASTNA A NEJÍT PROTI SOBE, PROTI SVÉMU TĚLU.“
Ha Than Špetlíková
„ŠTĚSTÍ JE TO, CO ZTRÁCÍME.“
Martin Sivek
„Mým štěstím je moje vnučka Anya, kterou vidím jednou ročně a jsem šťastná za každý okamžik s ní. Jsme od sebe šedesát let a to se prý opakuje v rodině energie a já to tak silně cítím. Je to divoženka, velmi těsně spjatá s přírodou. A pak je tu právě ona příroda a procházky v ní. Jsem jí fascinovaná a činí mě nesmírně šťastnou. Jsem šťastná při východu slunce, vděčná za tu hřejivou a všeobjímající energii.“
Jana Ježková
„V poslední době často přemýšlím nad tím, že jsem měla štěstí vyrůstat v milující rodině. Možná to bude znít banálně, ale mám kolem sebe mnoho lidí, kteří prožili vysoce traumatizující situace. Některým bylo soustavně ubližováno rodiči nebo jinými dospělými. Je to tak hluboký zásah do dětské duše, že někdy už nemusí být cesta zpět. Proto hovořím o štěstí, které mi přinesla moje rodina. Vše ostatní můžeme ovlivnit sami.“
Blanka Fišerová „Štěstí, to jsou moje děti. Taky příroda, život na planetě Zemi, rozvíjející se kapradí, jablůňka u silnice. “
Hanuš Lamr
„Štěstí? To jsou pro mne chvíle s blízkými i vzdálenějšími, s kterými jsme najedná vlně. S kterými si rozumíme a neztrácíme se v haldě a přehršli slov, ale s kterými se vnímáme, cítíme. S kterými se cítím být spojen nějakým vnitřním kruhem. A jsem šťastný, když pro ně mohu pracovat, přinášet jim poznatky, láčit, tím se cítím velmi obohacen, prostě mne to baví!“
Jiří Mária Mašek
„Co je štěstí? 0 tom člověk nepřemýšlí, když ho má. Ale uvědomí si to, když je v kritické situaci. Třeba blízko fronty v každodenním ohrožení muslimským nepřítelem v Karabachu. A pak si vážíte toho, že vám lidé, kteří ani za rok nevydělají tolik peněz, co my za měsíc, poskytnou ubytování a plný stůl jídla. A mají radost z toho, že v téhle situaci uživí celou rodinu. Se zbraní v ruce proti jakémukoli nepříteli. “
Ladislav Větvička
ŠTĚSTÍ PÁTRÁM V SOBE, KDE JE. MYSLÍM, ŽE JE MIMO MĚ. NĚKDY SE SRAZÍME.JINDY NE.
Helena Lukášová
„ŠTĚSTÍ JSOU MOJE DĚTI.“
JUDr. Dominika Kolowrat-Krakowská
„Štěstí je, když se stýkáte s lidmi, které máte rád a uděláte pro ně všechno a kteří mají rádi vás a udělají všechno pro vás.“ Prof. Pavel Hobza, dr. h. c., „distinguished“professor v Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky
„Štěstí je být zdráv a snažit se na všem, co člověk koná, najít něco pozitivního. “
Prof. MUDr. Josef Kautzner, CSc. FESC