Monty linksy umí

5. 10. 2005
Autor: Euro.cz

Alex Čejka se potřebuje zlepšit o dvacet příček

Ojedinělá akce Dunhill Links Championship ze série PGA European Tour se stala kořistí zkušeného domácího hráče Colina Montgomerieho. Na důvěrně známých skotských hřištích Old Course, Carnoustie a Kingsbarns to dlouho vypadalo, že se Monty opět vítězství nedočká, neboť místo útoku na Angličana Ferrieho zahrál v posledním kole průměrných 71 úderů. Soupeř však zaváhal a do karty si zapsal 77 úderů.
PGA Tour se objevila v Severní Karolíně a turnajový titul z Chrysler Classic of Greensboro získal K. J. Choi z Jižní Koreje. Na akci se dařilo asijským hráčům, na druhém místě skončil Japonec Shigeki Marujama. Alex Čejka se dělil se 142 údery o 78. místo a neprošel cutem, což je pro něj opět nepříjemné, neboť ve finančním žebříčku zaujímá až 145. místo. Aby získal kartu na PGA Tour 2006, potřebuje do konce roku poskočit na 125. příčku.